Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство на забар
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 380
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство на забар

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство на забар
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Дневник за сметководство за работа на стоматолозите може да се нарече еден вид документ што мора да го има секој стоматолог за да ги контролира активностите и работењето на специјалисти. Сметководствениот дневник на ортопедскиот стоматолог не може да биде правилно контролиран, бидејќи специјалистот може едноставно да не биде на време, да заборави или да не сака да спроведува дневно сметководство за неговата или нејзината работа, бидејќи не сите имаат време, желба. Освен тоа, се мешаат и други фактори. За среќа, постои решение за овие проблеми. Благодарение на ова решение, дневното сметководство за работата на стоматолозите може да се пополни автоматски. И, во исто време, ова станува рутина што е задолжително да се направи, а во исто време вие и вашиот лекар не губите време. Зборуваме за уникатен систем кој ви обезбедува функции на сметководство на стоматолог и ви овозможува да го следите вработувањето на секој специјалист - ова е софтвер за сметководство USU-Soft. Апликацијата е електронски аналог на рачен дневник, во кој лекар ги внесува резултатите од работата. Вработените кои имаат овластување можат да внесат промени во програмата за сметководство на стоматолог и, со тоа, систематизирање на сметководството на работното време или назначувањето на пациенти и секогаш можете да ги контролирате вработените со помош на ваква корисна програма за сметководство на стоматолози. Сите дејства запишани во програмата за сметководство на стоматолог се зачувуваат, додека работникот што го внел записот во софтверот, како и времето и датумот, се наведени.

Програмата за сметководство на стоматолог работи автоматски; само треба да ја внесете услугата, членот на персоналот кој ќе се справи со клиентот, времето и датумот на закажување. Како додаток на тоа, ако ја наведете цената на потрошувачката на материјал при извршување на услугата, програмата за сметководство на забар води евиденција за материјалите и ги отпишува автоматски од магацинот. Софтверот има можност да биде поврзан со телефонијата, што ви овозможува голема брзина на работа со клиенти. Покрај тоа, апликацијата USU-Soft има функција да се прилагоди во контекст на обрасци за дијагнози, поплаки и други детали што се користат при обезбедување услуги на клиенти. Ова ви овозможува да воспоставите рамнотежа во работата за пополнување на датотеките. Мапата на забите, што е достапна во софтверот, ви помага да ги запишувате резултатите од одредени операции. Покрај тоа, вие го посочувате апсолутно секој заб и направите опис за техничарите со истата мапа. Со помош на USU-Soft, вие автоматски водите дневник за секој вработен, додека може да ја ограничите можноста за промена и бришење на евиденцијата, а со тоа и контрола на вработените. Софтверот е систем на нова генерација на сметководство на стоматолог кој ви помага да ја подобрите стоматологијата и да го доведете нивото на развој до невидени височини и да обезбедите квалитетна услуга за вашите клиенти.

Извештајот „Пред-регистрација“ прикажува податоци за тоа колку состаноци има во моментот. Овие информации ги бележи програмата за сметководство на стоматолог секој ден во исто време. Бидејќи намалувањето на бројот на состаноци понекогаш е поврзано со сезонска или некои празници и градски настани, поиндикативно е да се погледне примерокот за доволно долг период, на пример од минатата година (и месец сличен на тековниот) до тековниот ден. Во добиената табела може да видите колку е наполнет распоредот - бројот на состаноци со секој лекар, а во заградите бројот на регистрирани пациенти за овие состаноци (примарна и повторена посета). Графиконот под табелата покажува како се менува ситуацијата со обемот на работа со текот на времето. Во филтерот „Статус“, можете да изберете кои пациенти ве интересираат - „Примарна посета“ или „Повторена посета“. На пример, имате промоција и сакате да знаете дали работи и привлекува нови пациенти - тогаш ставете ја „Примарна посета“ во статусот (примарни пациенти се оние кои сè уште немале закажано.)

Готови шаблони за амбулантски рекорди ви помагаат значително да го намалите времето потребно за пополнување на вашиот запис за амбулантско. Покрај тоа, имањето шаблони гарантира дека сите лекари пополнуваат амбулантски записи користејќи го истиот образец. За полесно пополнување на амбулантскиот запис, програмата за сметководство на забар исто така стандардно ги конфигурира односите помеѓу „Дијагнозата“ и другите шаблони. Во согласност со избраната дијагноза, програмата за сметководство на забар ги филтрира соодветните „Compалби“, „Анамнеза“ итн. Овие корелации можете да ги уредувате. Кога пациентот ќе дојде на клиника за стоматолог за прв пат, информациите за состојбата на пациентот (поплаки, дијагноза, стоматолошка и орална состојба) може да се внесат во програмата за сметководство на стоматолог. За да го направите ова, треба да креирате првичен документ за испитување. Да се даде упатство на пациентот за цената на лекувањето е начин да се ориентира пациентот во варијантите на трошоците на претстојниот долгорочен и / или скап третман. Тоа му овозможува на лекарот да дава препораки за опциите за третман, поткрепувајќи ги со пресметки. Ова ви помага да обезбедите квалитетна услуга и да ја посеете секој пациент мазноста на внатрешната работа на стоматолошката клиника. Освен тоа, вниманието на деталите сигурно ќе ја придобие довербата на вашите пациенти и како резултат, тие сигурно ќе ја почитуваат репутацијата што може да ја добиете со напредната програма за сметководство и управување со стоматолози USU-Soft.