Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководствен дневник за стоматологија
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 113
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководствен дневник за стоматологија

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководствен дневник за стоматологија
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Секоја личност консултирала стоматолог барем еднаш во животот. Секаде се отвораат нови медицински институции - и мултидисциплинарни со голем список на обезбедени медицински услуги, и високо специјализирани. На пример, стоматолошки клиники и стоматологија. Се случува ваквите институции во зората на нивните активности особено да не размислуваат за водење евиденција. Се верува дека е доволно едноставно да се евидентира документацијата и да се води стоматолошки регистар. За жал, ова не е целосно точно. Можеби, во почетната фаза, овој пристап кон сметководството е навистина удобен. Мал број клиенти, мал обем - сите овие фактори влијаат на методите на деловното работење на претпријатието (рачно најавување на пациентите во стоматологијата). Сепак, со зголемувањето на обемот на работа и со зголемената популарност на стоматологијата или друга медицинска установа, како и растот на бројот на клиенти, управувањето со стоматологијата се соочува со акутно прашање за потребата од оптимизирање на деловните процеси.

Причината за ова е недостаток на време за обработка на сè поголема количина на информации, бидејќи стоматолозите, навикнати рачно да водат евиденција, со текот на времето се изненадени кога откриваат дека наместо да ги извршуваат своите директни должности, тие одат главно во пополнување на документацијата . На пример, пополнете списание за клиенти или регистар на заби со рендгенски зраци и наредете ги овие слики според записите во регистарот. Обидите на менаџерот да собере информации за резултатите од активностите на стоматологијата, се претвораат во вистинска главоболка за нејзините обични вработени. Излезот од оваа ситуација е преминот на клиниката во автоматска книга за сметководство. Најдобриот сметководствен дневник за оптимизирање на деловните процеси за одржување на електронски дневници на клиенти и дневници за рендгенски зраци во стоматологијата на едно претпријатие со право се смета за апликација за сметководство USU-Soft.

Нашиот развој е софтвер за управување со сметководство и успешно се користи од компании од секаков вид, вклучително и стоматолошки клиники и стоматолошки ординации за одржување електронски дневник за сметководство на клиенти и регистар на слики на Х-зраци во стоматологијата. USU-Soft е познат не само во Република Казахстан, туку и во странство. Функционалноста на сметководствениот дневник USU-Soft за водење регистар на пациенти е многу разновидна, а интерфејсот е удобен. Дневникот за сметководство на стоматологија може да го користи лице со кое било ниво на вештини за персонален компјутер. Апликацијата за сметководство USU-Soft помага во одржување на електронски дневник на заболени од стоматологија и ги ослободува стоматолошките работници од потребата да складираат голем обем хартиени документи, како и ја прави целата здодевна и рутинска секојдневна работа за нив, ослободувајќи им време решаваат поважни проблеми. Подолу, ви го привлечевме вниманието на само неколку карактеристики на сметководствениот дневник користејќи го примерот на софтверот за одржување на електронски дневник за сметководство на пациентот и дневник со рендгенски слики во стоматологијата.

Сметководствениот дневник USU-Soft за стоматологија е неопходен за менаџерите. Со него имате целосна контрола врз работата на стоматологот. Вие знаете кои примања ги носи секој лекар, како и ефикасноста на администраторите. Имате шанса да барате силни и слаби точки во работата на специјалисти: чии консултации не се претвораат во третман и така натаму. Анализата на сите вработени со вештачка интелигенција и известувањето за сомнителни промени нема да ви дозволат да ја изгубите контролата над активностите што се случуваат во вашата стоматологија. Повеќе не треба сами да ги пресметувате платите на вашите вработени. Апликацијата е совршено прилагодена за задачата благодарение на нејзината способност да прави нула грешки. Покрај тоа, можете да го предвидите обемот на работа на стоматологијата и соодветно да ги распределите пациентите и вработените за да обезбедите најголема ефикасност на стоматологијата.

Сметководствениот дневник USU-Soft за контрола на стоматологијата е најдобриот пријател за администраторите. Ако управувате со распоредот на вашите стоматолози лесно и практично, тогаш сте сигурни што се случува во вашата стоматологија и ова е знак на контрола и ред. Освен тоа, можете да пребарувате слободно време со сметководствениот дневник за управување со стоматолошка организација и да ги евидентирате пациентите што е можно поповолно. Се разбира, апликацијата ја забрзува документацијата. Имањето готови шаблони го намалува времето на услуга на пациентот и ги намалува можните грешки. Печатење на фактури и прифаќање на плаќање за обезбеден третман може да се изврши точно во сметководствената книга. По некое време на работа, сигурно ќе забележите како се зголемуваат приходите. Свесни сме дека вие и вашиот специјалист за маркетинг знаете десетици начини да ги зголемите приходите на компанијата преку алатки за маркетинг и оперативни промени. Сметководствениот дневник ги надополнува овие начини. На пример, регистрацијата преку Интернет им заштедува на пациентите време и нерви.

Ова дава поттик за кармата на вашата стоматологија и бројот на операции преку дневник за сметководство. Новостите во апликациите за мобилна апликација и во билтените за е-пошта ве одржуваат на кратко со лекарите и пациентите: ги потсетувате на промоции и попусти, давате вести и процедури. Бонус програма ја зголемува лојалноста на клиентот и ве охрабрува да преземете повеќе насочени активности. Системот за упатување ви овозможува да привлечете нови пациенти во голем број со минимални трошоци. Ние ви даваме шанса да ги постигнете вашите желби да ја донесете организацијата што ја контролирате на ново ниво на успех!