Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство во стоматологијата
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 657
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство во стоматологијата

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство во стоматологијата
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Стоматолошките клиники отсекогаш биле многу популарни. Ако порано услугите на стоматолози се даваа во поликлиники, сега постои тенденција за појава на многу тесни профилни медицински институции, вклучително и стоматологија. Дава широк спектар на услуги, од дијагностика до протетика. Сметководството во стоматологијата има свои особености, како и видот на активност на лекување на самите луѓе. Тука, важна улога игра сметководството на магацин, сметководството за лекови, сметководството на вработените, пресметката на цената на услугите, платите на персоналот, генерирање разни видови внатрешни извештаи и други постапки. Многу стоматолошки организации се соочуваат со неопходност да воведат автоматизација во сметководствениот процес. Обично, задачите на сметководител вклучуваат целосно следење на ситуацијата, можност за контрола на времето не само на нивната работа, туку и на другите членови на персоналот. Со цел сметководителот на стоматологија да ги извршува своите должности што е можно поефикасно, автоматизацијата на сметководствениот процес станува од суштинско значење. Денес, пазарот на информатичка технологија нуди многу различен софтвер за сметководство по стоматологија што ја прави работата на стоматолошки сметководител поудобна. Најдобрата програма за сметководство на стоматологијата со право може да се смета за апликација USU-Soft. Има многу предности што ни помогнаа да победиме на конкуренцијата на пазарот во многу земји. Програмата за сметководство на стоматологијата се одликува со лесна употреба, сигурност и визуелна презентација на информациите. Покрај тоа, техничката поддршка на апликацијата USU-Soft се изведува на високо професионално ниво. Цената на софтверот за сметководство за стоматологија сигурно ќе ве воодушеви. Ајде да погледнеме некои од карактеристиките на USU-Soft што се користи како сметководствена програма во стоматологијата.

Пробајте го нашиот нов софтвер. Таа е една од најпрофитабилните и технички напредни апликации на пазарот. Заштедете време и развијте го бизнисот со лесен за употреба, со полно опремен софтвер за управување со стоматологија. Откријте моќни карактеристики комбинирани во едноставен работен тек и интуитивен кориснички интерфејс. Направете повеќе со помалку кликови и за помалку пари. Апликацијата USU-Soft е идеална за лекарите, бидејќи тие заштедуваат до 70% од своето време со пополнување на медицински досиеја, дневници и сметки за само неколку минути со софтверот за управување со стоматологија. Распоредот на состаноци е секогаш при рака, а потсетниците нека остават лекарот и пациентите да заборават на одреденото време. Автоматската пресметка на планот за третман го намалува времето на состаноци на пациенти. Транспарентно известување за завршената работа е обезбедено благодарение на системот за сметководство на стоматологијата, како и брзата пресметка на бонусите поврзани со работата на вработените. Интеграцијата со широк спектар на опрема ви дава уште повеќе алатки за да ја направите вашата стоматологија уште поефикасна. Програмата за сметководство на стоматологијата поддржува онлајн каси и рендгенски системи.

Рутинските задачи и рутинските активности ги исполнува апликацијата. Сметајте колку време лекарите и рецепционерите поминуваат во пополнување на евиденција на пациентот, сметки, извештаи, договори, комерцијални понуди и други документи? И колку часови се поминати во наставата на некој нов човек овие мудрости? Автоматизацијата на стандардните и рутинските процеси им дава на вработените драгоцено време за основна работа. Комплексни пресметки се вршат во секунди. Грешка на еден вработен при сложени пресметки или пополнување на нестандардни извештаи може да лиши компанија од значителен дел од нејзините приходи. Администраторот не прави злонамерно; тоа е честа човечка грешка. Софтверот не е човечки, не прави грешки. Затоа искористете ја оваа можност и ослободете се од грешките засекогаш. Закажувањето време на вработените е исто така многу корисна карактеристика на програмата за сметководство на стоматологијата. Важно е да се испланира распоредот на секој вработен. На пример, изградете таков ланец состаноци на пациент, така што лекарот ќе ја заврши работата без да брза на секое назначување. Притоа, ланецот нема да има дупки во распоредот и без потрошени работни часови.

Што е систем за следење на сообраќајот на лекови? Унифицираниот систем за сметководство е дизајниран да ги заштити потрошувачите од нелегални лекови и да им обезбеди на граѓаните и организациите услуга за брзо проверување на законитоста на лековите. Покрај тоа, воведувањето на системот за сметководство на стоматологијата обезбедува детални информации за движењето на пакетот, како и информации што го оневозможуваат понатамошното циркулирање (на пример, информации дека пакетот е веќе продаден или повлечен од оптек за други причини).

Паметно е да не се потпирате на програми за сметководство на стоматологија што се нудат на Интернет бесплатно. Паметен менаџер разбира дека на добар бизнис му е потребна квалитетна апликација. Сепак, нема дури ни навестување за квалитет во апликацијата што е бесплатна. Ние ви нудиме нешто посебно и корисно во работата на вашата стоматологија. Стекнавме искуство и можеме да ве увериме во највисок квалитет на програмата за сметководство на стоматологија, како и на тимот за техничка поддршка. Нашите професионалци се секогаш задоволни да ви помогнат во вашите проблеми, како и да понудат нова напредна функционалност на веќе стекнатиот пакет функции на апликацијата USU-Soft. Единственото нешто што ја одделува вашата клиника и оваа програма е одлуката што треба сами да ја донесете. Ние ви покажавме што можете да постигнете со системот, останатото зависи од вас!