Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство на стоматолошка ординација
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 951
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство на стоматолошка ординација

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство на стоматолошка ординација
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сметководството во стоматолошката канцеларија е многу важно! Стоматолошката канцеларија за автоматизација отвора цел список на нови можности за секој специјалист! Стоматолошкиот софтвер за сметководство поддржува сметководство, управување, па дури и контрола на залихите. Неколку корисници можат да работат во системот за сметководство во стоматолошката канцеларија одеднаш. Во исто време, во делот на сметководствената апликација на стоматолошката канцеларија „Ревизија“, секогаш можете да дознаете кој од корисниците го додал овој или оној запис или го избришал. Со помош на сметководствената програма за работа на стоматолошката ординација, рецепционерите можат брзо да прифатат плаќање. Плаќањето може да се изврши според одреден ценовник; може да биде општ ценовник или ценовник со попусти или бонуси. Програмата за следење и сметководство на стоматолошката канцеларија обезбедува посебна функционалност за администраторите, стоматолозите и техничарите, бидејќи секој од нив работи со своја област на активност. Покрај тоа, сметководствената програма за работа на стоматолошката канцеларија може да се прилагоди индивидуално во секоја институција: можете да го поставите логото на клиниката во главниот прозорец, името на стоматолошката канцеларија во насловот на сметководствената програма и да поставите своја тема за интерфејс. Можете самостојно да се запознаете со сметководствената програма за следење на работата на стоматолошката ординација. За да го направите ова, преземете ја демо-верзијата од нашата веб-страница и започнете! Willе ви се допадне програмата за компјутерско сметководство на стоматолошката ординација, можете да бидете сигурни! Работата со стоматолошка ординација станува едноставна и лесна.

Стабилноста на процесите на вашата стоматолошка ординација е обезбедена благодарение на сметководствената апликација. Во бизнисот, ситуациите на виша сила се вообичаени. Администраторот може да се разболи, а целата комуникација со пациентите е врзана за него или неа; вработен со сите податоци даде оставка еден ден и немаше време да ги пренесе сите информации на другите; тривијално е едноставно да се заборави или изгуби оваа или онаа информација. Автоматизацијата на деловните процеси осигурува од такви ситуации. Сите информации се запишуваат во сметководствената програма за контрола на стоматолошката ординација, процесите се јасно регулирани и поставени, податоците за пациентите и проектите се чуваат во вашата сметководствена апликација. Стабилноста не е нарушена дури и кога нов вработен е воведен во процесот. Тој или таа има пристап до целата историја во базата на податоци, а сметководствената програма за управување со стоматолошка ординација ги поттикнува чекорите и обуката не зазема премногу време. Со цел да се осигураме дека во иднина работниот распоред на лекарите не се „спојува“ во распоредот и дека администраторот може удобно да ги евидентира пациентите, препорачуваме да поставите различна боја на позадината за секој лекар. За да го направите ова, кликнете на „Промени ја бојата“, изберете ја посакуваната, кликнете еднаш со левото копче на глувчето и потврдете го вашиот избор со кликнување на „Добро“. Ако вашата клиника има повеќе лекари отколку што има бои во сметководствената програма за управување со стоматолошка ординација, можете да доделите една боја на неколку лекари - на пример, оние кои не работат на ист ден. Ако имате клиника со гранки и истовремено заедничка база на податоци за пациентите, ќе се појави и дополнително поле каде што ќе треба да наведете во која гранка (или гранки) работи вработениот. Откако ќе ги внесете сите потребни податоци, зачувајте ја картичката за вработените и сите промени во неа.

Со помош на извештаи, директорот или менаџерот можат да ја анализираат состојбата во стоматолошката ординација без да пропуштаат важни точки. За да добиете информација за неколку секунди за тоа колку третман е фактуриран денес и од почетокот на месецот, колку е платено на сметките, кои лекари ги водат во висина на сметките, колку нови пациенти се појавиле од почетокот од месецот, колку е густ рекордот за следните денови и недели, одете на специјалниот извештај. За специјалисти со улога на „Директор“, се отвора кога ќе започнете сметководствена програма за управување со стоматолошка ординација. Seeе видите поле поделено на делови со графикони и броеви - ова се збирни извештаи за главните индикатори на клиниката. Извештајот „Пациенти“ се користи за сегментирање на базата на податоци на вашите клиенти според различни параметри, како што се возраста, полот, адресата, бројот на состаноци, кога е закажано првото назначување, количината на третман, статусот на лична сметка, како дознале за клиниката , и така натаму. Со овој извештај, можете да ги следите сите пациенти, вклучително и оние кои долго време не ја посетиле вашата клиника и рационално да извршувате дистрибуција на СМС (ако имате договор со СМС-центарот) со информации за промоции и специјални понуди.

Извештајот „Попусти“ е дизајниран да ја анализира работата на попустите - сите заедно и секој поединечно. Особено, да ги следите сите попусти од вработените, да видите која област добила повеќе попусти за да разберете дали губите пари поради ова и така натаму. Со извештајот „Сметки и плаќања“, можете да ги видите сите готовински депозити, незатворени сметки, да ги следите враќањата на пациентите и да видите точно на која каса е извршена уплатата. Со извештајот „Дадени услуги“, гледате информации за сите обезбедени услуги, проверувате дали се правилно пресметани за пациентите и ја анализирате просечната цена за лекување на одреден заб.

Програмата на високо-професионални специјалисти USU-Soft нуди многу можности за развој на вашата медицинска организација. Користете ги овие можности и воведете ред во вашата медицинска установа.