Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство на стоматолошка клиника
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 441
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство на стоматолошка клиника

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство на стоматолошка клиника
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Работата на стоматолошка клиника има потреба од добро сметководство и навремено управување со клиенти, стоматолози и администратори. Софтверот за сметководство на стоматолошката клиника е функционален сметководствен систем кој им помага и на администраторите и на главниот стоматолог. За да ја внесете апликацијата за сметководство за контрола на стоматолошката клиника, треба само да го напишете вашето корисничко име, заштитено со лична лозинка и да притиснете икона на работната површина на вашиот компјутер. Додадено на тоа, секој корисник на софтвер за сметководство на стоматолошка клиника има одредени права за пристап, со што се ограничува количината на податоци што корисникот ги гледа и користи. Автоматизацијата на стоматолошката клиника започнува со закажување на клиенти. Тука, членовите на персоналот ја користат програмата за сметководство на стоматолошката клиника за да закажат состанок со клиент. За да регистрирате пациент, треба да направите двоен клик на потребното време во табулаторот на неопходниот лекар во прозорецот за записи на стоматолошката клиника и да ги наведете услугите што може да се изберат од претходно конфигурираниот ценовник.

Сите информации се зачувуваат и можат да се уредуваат во апликацијата за стоматолошка клиника, земајќи ги предвид спецификите на вашата организација. Сметководствениот софтвер за контрола на стоматолошката клиника има дел „Извештаи“ што е многу корисен за раководителот на институцијата. Во овој дел од контролата на стоматолошката клиника, вие правите различни извештаи во контекст на кој било временски период. На пример, извештајот за обемот на продажбата покажува колку се потрошени за одредена постапка. Маркетинг извештајот ги рефлектира резултатите од рекламирањето. Извештајот за контрола на акциите покажува кои артикли наскоро ќе треба повторно да се порачаат за да се заврши вашиот магацин комплетен. Апликацијата за стоматолошка клиника не е погодна само за целиот медицински персонал, туку исто така ви овозможува да воспоставите односи со добавувачи на стоки, сопственици на имот и осигурителни компании. Можете да преземете бесплатна верзија на софтвер за сметководство за стоматолошка клиника од нашата веб-страница. Автоматизирајте ја вашата организација со помош на програмата за сметководство на стоматолошката клиника!

Контролата на резултатите и следењето на сите процеси е клуч за воспоставување ред во стоматолошката клиника. Растот на приходите и намалувањето на трошоците ќе станат случаен настан ако не ги следите резултатите. Сметководствената програма фаќа индикатори во сите контролни точки, ја гради динамиката на промените и причинско-последичните врски, а потоа ги прикажува обработените информации во форма на извештаи и препораки. Ова обезбедува постојаност на резултатите. Што се однесува до деловното скалирање - ова е нешто за што сонува секој менаџер на стоматолошка клиника. Замислете дека сте достигнале точка кога вашиот бизнис е премногу мал под сегашните услови. И проширувањето на вашиот бизнис има смисла само во формат на дополнителни продажни места. Го решивте проблемот со изнајмување, опрема и вработување вработени. Но, остануваат уште еден куп прашања: Како да ги обучите вработените, да им ги дадете сите информации и искуство што сте ги стекнале веќе? Како ја контролирате нивната работа? Како ги поставувате плановите и ги проверувате резултатите? Деловната автоматизација ги решава сите овие прашања.

Програмата за сметководство USU-Soft е изградена врз принципот на поделба на функциите - во зависност од улогата под која е најавен работникот. Постојат основни улоги („директор“, „администратор“, „стоматолог“), но покрај тоа вие може да креира улоги и сметки за други вработени во клиниката, како што се „Сметководител“, „Специјалист за маркетинг“, „Специјалист за снабдувачки синџири“ и така натаму. Улогата за најавување во сметководствената програма ја одредува професијата, која се поставува при креирање картичка и сметка (лозинка за најавување во сметководствената програма) за секој вработен. Значи, треба да ги пополните информациите за вработениот. Минималните потребни информации се име, презиме и професија. За да наведете професија, кликнете со десното копче на глувчето во полето „Избери професија“ и додадете опција од предложената листа (директориумот „Професија“ е веќе пополнет од нас во фазата на инсталација на сметководствената програма, но можете да ја уредувате). Ако вработен има неколку професии, нема потреба да создавате неколку картички. Доволно е да ги наведете сите негови / нејзини професии во една. За да го направите ова, кликнете со десното копче на глувчето на полето за професија и додадете опција од предложената листа.

Апликацијата има многу извештаи за да ја одрази состојбата на развојот на стоматолошката клиника. Извештајот „Паричен тек“ покажува приливи и одливи на готовина и ви овозможува да ги контролирате. Ако извештајот за готовина на денот е ист со извештајот генериран во сметководствената програма, можете со сигурност да кажете дека сите нарачки и плаќања се извршени преку сметководствената програма и може да им се верува на финансиските податоци.

Извештајот „Приходи по области на активност“ ви овозможува да видите колку пари внесуваат секоја област на клиниката и секој стоматолог. Можете исто така да ги користите за да ги следите долговите и аванси на пациентите, бројот на враќања, повторните третмани под гаранција, број на фактурирани услуги, платен износ и други важни финансиски мерила. Извештаите за состаноци ви помагаат да го следите времето на пациентот поминато во клиниката. Ова е многу важна група извештаи. Активната работа со нив ви овозможува да достигнете ново ниво на услуга и да ги подобрите перформансите на лекарите и администраторите, а со тоа да го зголемите профитот на клиниката. Извештајот „Оптоварување на лекарите“ покажува дали распоредот е креиран ефикасно, колку секој лекар е корисен за клиниката и кој лекар носи најмногу приходи.