Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководствена автоматизација на производството на шиење
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 616
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководствена автоматизација на производството на шиење

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Сметководствена автоматизација на производството на шиење
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководствена автоматизација на производството за шиење


Автоматизацијата на сметководството за производство на шиење во голема мера го поедноставува животот на сопствениците на деловни активности и ателјеата и им овозможува да бидат во чекор со времето. USU е несомнено лидер меѓу програмите за автоматизација и заслужува внимание. Нашата алатка е дизајнирана така што апсолутно секој корисник може интуитивно да го сфати тоа без да навлезе длабоко во основите на автоматизацијата за шиење. И нејзината главна предност лежи во фактот дека сега механизацијата и автоматизацијата на производството на шиење се врши на повисоко, квалитативно ниво. Ние разбираме дека, пред сè, специјализираниот софтвер треба да го привлече корисникот со леснотија на управување и пристапност во разбирањето, не треба да одземе многу време за да ги научи основите на работа во програмата, да има различни функции, но во исто време времето биде едноставно. Автоматизацијата на сметководството за производство на шиење во 1С сега е чест феномен. Но, дали навистина и е потребна на вашата компанија оваа комплексна програма која бара многу поставувања, континуирана поддршка од специјалисти и задолжителна обука на сите вработени? Очигледно, за сите горенаведени се потребни трошоци на постојана основа, додека купувањето на нашиот сметководствен систем не подразбира никаква претплата за целиот период на работа, и секој може да ја користи - од продавач до сметководител. Нема потреба да се надминуваат тешкотиите, доволно е да се направи избор во корист на универзален систем кој ви овозможува да ги оптимизирате производните процеси без сериозни финансиски трошоци и ресурсни трошоци.

Производството на шиење секогаш се заснова на повеќестепена. Затоа, неговата автоматизација првенствено ја следи целта на целосна контрола над сите нејзини фази. Ова ви овозможува да ја видите реалната слика и, врз основа на тоа, да направите какви било прилагодувања на вашиот бизнис. Во исто време, сметководството може да се изврши и во рамките на едно претпријатие и преку мрежата на филијали, со користење на едноставна синхронизација на податоците преку Интернет. Во бизнисот со шиење, ова е особено точно, бидејќи сите фази на работа, како по правило, се дистрибуираат помеѓу различни вработени. Ако сите тие работат во системот за автоматизација, ова обезбедува континуитет, ги елиминира сите грешки и исто така обезбедува транспарентност на сите дејства.

Нашата апликација за управување со механизација и автоматизација на сметководството за производство на шиење истовремено станува основа на клиенти и добавувачи, помага да се води сметководство за материјали и додатоци и да се пресмета потребното ниво на залихи, да се следат активностите на работниците, да се дистрибуираат налози меѓу нив, оцени ефикасност на трудот. Врз основа на тоа, вие сте во можност да поврзете и да користите дополнителна опрема за тргување, да го автоматизирате работното место на благајната, да водите финансиско сметководство за сметки и трошоци, да работите со должници.

За да се процени продуктивноста на механизацијата на вашето претпријатие за шиење, функцијата на работа со извештаи е корисна: тие можат да се вршат врз основа на какви било индикатори, а сите информации ви се презентираат визуелно: табели, графикони, дијаграми.

Во исто време, сметководството на програмата за автоматизација на производството на шиење е исто така моќна алатка за работа на услуги на клиенти: електронска база на клиенти, автоматско печатење на обрасци на документи, известување за подготвеноста на нарачката или фазите на нејзино спроведување, промоции и понуди, попусти и персонализација на ценовници.

Нашата алатка не работи само, туку ги зема предвид карактеристиките на секое претпријатие, се прилагодува, особено, на бизнисот со шиење, докажувајќи ја нејзината ефикасност уште од првите денови.

Подолу е краток список на одликите на УСУ. Списокот на можности може да варира во зависност од конфигурацијата на развиениот софтвер.

Лесна инсталација на програмата, брз почеток, непочитување на системските податоци на компјутерот;

Времето да се прилагодиме на работата на автоматизација е минимално; можете да го разберете софтверот и да го поставите процесот на автоматизација за само еден ден;

За разлика од многу други видови на апликации, УСУ не бара постојани материјални инвестиции; плаќате само за купување програма со целосен опсег на опции;

Автоматизацијата и механизацијата на процесите на шиење ви овозможуваат да го следите производството;

Автоматизацијата ви помага да воспоставите електронски проток на документи;

Користејќи ја апликацијата, може да извршите попис и следење на движењето на магацинот;

Анализата на производството на готови алишта ги подобрува активностите на вработените; го дистрибуираат своето работно време покомпетентно;

Функционалноста на персоналот е јасно поделена на области на одговорност;

Секој вработен може да има различни права за пристап во зависност од позицијата и овластувањата;

Модулите го снимаат времето на извршување на задачите од страна на секој вработен одделно;

Се формира табелата за персоналот, врз основа на внесените податоци, се пресметуваат плати за час или парче;

Работата на производствените гранки е синхронизирана; механизмите за интеракција помеѓу персоналот се дебагираат;

Автоматизацијата на апликацијата за сметководство за производство на шиење е во состојба лесно да обработи голема количина на информации и да изврши многу задачи;

Многу е лесно да се постави електронски планер за работи, како и систем за известување и потсетување;

Извештаите може да се генерираат автоматски со едноставно поставување на посакуваниот распоред и нивните критериуми;

Апликацијата обезбедува сигурно складирање и навремено копирање на сите важни информации;

Сите гранки и поделби на претпријатието за шиење се систематизирани во единствен комплекс, додека нивната функционалност е јасно исцртана;

Анализа на податоци за автоматизација на сметководствено производство се врши на континуирана основа, секој извештај може да се генерира во секое време и во контекст на какви било индикатори засновани на резултатите.