Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководствена автоматизација на студиото за шиење
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 913
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководствена автоматизација на студиото за шиење

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Сметководствена автоматизација на студиото за шиење
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководствена автоматизација на студиото за шиење


Организацијата на студио за шиење е сложен процес, бидејќи сигурното, комплетно и навремено сметководствено производство е неопходен дел од целиот организациски процес од лансирање до производство. Студио за шиење е специфична деловна активност која бара значително трошење на ресурси: финансиски, труд и материјал, а исто така бара внимателно планирање и јасна организација. Важно е да се разбере дека сметководствената автоматизација на студиото за шиење треба да започне со темелна подготовка и длабинско проучување на спецификите на овој бизнис. Студиото за шиење дава бесконечни можности за креативност и стабилен приход. За да ја издржите конкуренцијата, треба да бидете во можност не само да најдете опрема и персонал, туку и да бидете креативни во креирањето производи. И така што ништо целосно не ве одвлекува од креативноста и во исто време сè е земено во предвид и ништо не е изоставено, се создава нашиот софтвер, развиен за работа на студио за шиење.

Поставувањето на сметководствено производство бара професионализам, бидејќи за да го направите ова е потребно: да се обезбеди ред во студиото, да се развијат барања и да се следи протокот на примарен документ, врз основа на кој се формираат финансиски и материјални извештаи, се врши анализа на индикатори , каде што сето ова е земено предвид во форма на сметководствена организација - програма за автоматизација USU-Soft на студиото за шиење. При организирање студии за шиење и правење производи, дури и искусните технолози и економисти не секогаш успеваат да ги предвидат сите фактори на производство; сепак, при извршување на сметководствена автоматизација на студиото за шиење и користење на USU-Soft, може да се предвидат сите појавувачки фактори. При организирање на работата на студио за шиење, многу е важно да се обезбеди ритмичка работа на сите оддели, нивно унифицирано вчитување и извршување на програмата за автоматизација, што е исто така предвидено во нашата апликација.

Користејќи го системот за сметководство USU-Soft, можете лесно да ги контролирате сите процеси на производство на шиење, од планирање до остварување профит врз основа на завршена нарачка. Исто така, со помош на програмата за сметководство за автоматизација на студиото за шиење, можете да ја видите работата на секој вработен и, соодветно, да го зголемите производството на вашата работилница, можете да ги мотивирате истакнатите вработени со награда, и како што знајте, мотивацијата е мотор на напредокот. И да се контролира таков волуметриски дел од трошоците како материјалот, бидејќи работилницата има голема листа на суровини (ткаенини, додатоци), чија потрошувачка влијае на цената на секој производ и, соодветно, на профитот. И програмата за сметководствена автоматизација на студиото за шиење ќе ве извести дека магацинот истекува на материјали, благодарение на што вашето ателје ќе функционира непречено и без отсуство на застој. Нарачките на клиентите ќе се вршат без одлагање, за што вие и вашите клиенти ќе бидете задоволни.

Во програмата за автоматизација на организирање на сметководството на студиото, можете да одржувате база на податоци за клиенти, што ви овозможува да видите кој клиент направил повеќе нарачки. Врз основа на добиените податоци, можете да им обезбедите флексибилен систем на попусти или да ги наградувате ваквите редовни клиенти со подароци. Како што знаете, сите ги сакаат и овие клиенти секогаш ќе бидат со вас, што пак привлекува нови клиенти. Автоматизацијата на производството на шиење заснована на платформата на системот USU-Soft ви овозможува брзо да ги обезбедите потребните информации за донесување одлуки за управување.

Кога зборуваме за автоматизација на студиото за шиење, важно е да не заборавиме на потребата да се направи процесот на контрола што е можно транспарентен. Со нашата сметководствена програма за автоматизација можете да бидете свесни за секое дејствие направено од вашите вработени, бидејќи на секој од нив им е дадена лозинка и најава за да влезат во своја сметка. Така, сметководствената програма за автоматизација заштедува и подоцна го рефлектира и анализира секој чекор што го направил вработен. Ова е корисно од повеќе причини. Како прво, знаете колкава количина на работа извршува член на персоналот и може да пресметате фер плати. Второ, знаете кои работат на најдобар начин за да можете да ги наградите вредните вработени и со тоа да ја зголемите нивната ефикасност. Трето, вие исто така знаете кој не е толку продуктивен и кој не е во можност да ги извршува своите дневни задачи на време. Ова е исто така многу важно, бидејќи сте свесни со кого треба да разговарате за да ја подобрите состојбата.

Системот подготвува рејтинг на најнапорните и најмалку вредните членови на персоналот и ја презентира оваа статистика во форма на погодни графикони, така што нема да мора да поминувате многу време обидувајќи се да разберете што вели извештајот. Овој принцип се спроведува во сите аспекти на сметководствената програма за автоматизација - тој е едноставен, брз и придонесува за раст на вашата организација. Постојат многу организации кои одлучија да ја инсталираат нашата сметководствена програма за автоматизација и никогаш не жалеа што го сторија тоа! Тие ни ги испраќаат своите повратни информации, кои ги објавивме на нашата официјална веб-страница. Значи, можете сами да проверите дали нашиот систем е ценет и ценет од другите успешни бизниси ширум светот.

Постојат многу апликации кои се нудат бесплатно на Интернет. Бидете внимателни кога одлучувате да користите еден од нив, бидејќи сигурно е програма за сметководство за автоматизација со низок квалитет, без техничка поддршка. Не изненадувајте да знаете дека на крајот сега е бесплатно, бидејќи таквите системи обично се скапи по употребата на неговата бесплатна демо-верзија. Ние сме искрени со вас - ние нудиме да ја користиме нашата бесплатна демо-верзија и потоа да ја купиме целосната верзија, за која треба да платите само еднаш.