Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за употреба на ткиво
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 261
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за употреба на ткиво

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за употреба на ткиво
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Сметководството на текстил е спецификација од меѓународна класа која додава ткиво на кој било странски јазик. Работата во ателјето е директно поврзана со снабдување и употреба на додатоци и ткиво. Во индустријата, нивното купување бара пресметување на апликациите по потреба. Спроведување на контрола, земајќи го предвид типот на опрема, ја разгледува важноста на користењето на услугите за поддршка на системот. Подобрената сметководствена структура обезбедува значителна контрола врз употребата на ткивото. Менаџментот во обезбедувањето услуги комбинира употреба на ткиво во производството, на сметка на производството на производот, организирање успешен работен ден. Воспоставено, сметководството за употреба на ткиво е оправдано со достапен, разбирлив, некомплициран софтвер кој овозможува висок квалитет на работа и услуга на потребното ниво. За секоја нарачка, има вградена пресметка на потрошен материјал; тоа покажува кои додатоци во која количина се потребни за шиење. USU ги има потребните јаки страни во управувањето со ткивата и употребата на потрошен материјал. Во индустријата за облека, сметководство за употреба на податоци, споредувајќи ја нивната употреба, го заштедуваме повратот на материјалите. Контролирањето на цената и употребата на ткиво е особено важно во производството. Програмата имплементира услуги по потребниот редослед, контролирајќи го нивното извршување, со што вашиот бизнис ќе се подигне на следното ниво. Сметководство на магацин за ткиво го автоматизира прифаќањето и потрошувачката на ткаенини според фиксни документи.

Целокупната листа на магацински производи е вклучена во номенклатурата, јасно образувајќи документи за целата продажба на производи. Постојат поставки за внесување на стоки, вклучувајќи ги сите карактеристики, големина, количина, слика, индивидуален број. Во кој било оддел од ателјето, можете да прегледувате извештаи за магацини, остатоци од ткиво, додатоци и готови производи. Може да формирате достапност на стоки во моментот, како и нејзина употреба во блиска иднина. Се генерира посебен извештај за користеното ткиво. Врз основа на проценката на производството, се генерира извештај за нарачката. Извештајот вклучува: број на нарачка, име на производ, боја, големина, цена и количина. Сметководство за употреба на ткиво е сметководство на користените материјали и формирање на различни видови извештаи. Со имплементација и воведување, системот за контрола стана полесен и поудобен за работа. Треба да се напомене дека програмата автоматски пресметува сè и открива грешки во производството. Пристапот до апликацијата спречува персоналот самостојно да брише или корегира важна документација. Сметководството во ателјето се врши со шиење и користено ткиво. За да се заврши бизнисот, секој вработен добива плата, која се пресметува со помош на системот. За да се подготви производот, материјалот се отпишува од магацинот. Во процесот на работа, не мора рачно да ја внесувате низата на дејство, а потребното ткиво, самиот систем организира сè. Во некои случаи, можете да направите прилагодувања на ткаенини или кроење. Нарачката на клиентот за време на производството е регистрирана во ателјето според документите, кога е подготвена, таа се испраќа во магацинот на готови производи. Вработениот се води од остатокот на стоката и во магацинот и во ателјето. За секоја апликација се пресметува цената на услугата. Сите овие операции се автоматизираат во единствена база на податоци.

Подолу е краток список на одликите на УСУ. Списокот на можности може да варира во зависност од конфигурацијата на развиениот софтвер.

Употребата на ткиво се снима автоматски со контролен систем;

Формирање на плати на вработените, со оглед на сработеното;

Снабдувањето за производство на фитинзи се евидентира со податоците за залихите, како што се количината, датумот, името, добавувачот;

Кога додаваме материјал во номенклатурата, даваме целосен опис, со што добиваме брзо пребарување на производ според какви било параметри;

Товарните белешки за продажба на услуги, фактури, чекови, договори се генерираат автоматски од системот, според претходно пополнетите податоци за сите норми;

Во извештаите за производот, тоа покажува дали предметите биле складирани или неисправни фитинзи, овие производи можат да се автоматизираат со апликација или да се отпишат;

Софтверот USU е формирање на извештаи за билансот на ставки;

Навремено известување на вработените за крајната галантерија, доколку работникот не е на лице место, известувањето доаѓа преку СМС - порака;

УСУ има современи известувања до клиенти, како што се СМС - известување, говорно испраќање, е-пошта;

Анализата на фитинзи е составена од предметот што е попосакуван и најпродаван, што е помалку префериран и што е најмалку продаден;

USU е планиран, стабилен раст кон успехот и ефективна контрола на управувањето;

Присуството на ставање попуст на спроведувањето на услугата, ги автоматизира готовите документи за точна повторна пресметка;

Го дистрибуира најдобриот вработен во зависност од количината и квалитетот на извршената работа;

Апликацијата го информира дејството на секој ден, обезбедувајќи висока продуктивност;

Базата на податоци ги задржува клиентите за целиот период на постоење на ателјето;

Системот обезбедува работа, создавање, складирање, обработка, употреба на потребните информации за минатото и сегашноста;

Изготвува и печати секаков вид извештаи, во форма на дијаграми, графики;

Модулот за вработените ги содржи сите информации, наслов, лични податоци и датум на прифаќање на позицијата;

Делот за продажба води сметка за сите продажби на услуги од минатото и сегашноста;

Секој извршен попис се евидентира во форма на табела, со име и количина;

USU вклучува многу други задачи на употреба во модулот за управување со квалитет и развој на производството.