Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за производство на облека
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 549
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за производство на облека

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Сметководство за производство на облека
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство за производство на облека


Во сметководствената програма за производство на облека е погодно да се работи преку Интернет со голем број различни магацини и оддели, да се контролираат и извршуваат сите движења на стоки. Удобно и брзо е да се пресмета прашањето за плати по парчиња на вработените во производството на облека. Заборавете на рачните пресметки и почувствувајте ја убавината на сметководствената програма за производство на облека. Сметководството на билансот на акции, доставувањето понуди за набавка на одредени материјали и додатоци на крај завршува на време, како и залихите стануваат многу лесни и брзи; податоците за магацините ги чува софтверот USU. Процесот на планирање на производство на облека до датумот на поставување и испорака на нарачката, сечењето и шиењето на производот станува неверојатно удобен. Процесот на пресметување на ткаенини, додатоци и сите елементи потребни за создавање производ станува погоден. Претходно, мораше рачно да ја пресметате секоја позиција потребна за создавање производ.

Сметководствената апликација за производство на облека автоматски ги пресметува трошоците за една единица на производство. За управувањето, изведувањето трошоци е многу важен процес. Сметководствената програма за производство на облека може да ја пресмета проценката на трошоците на готовите производи и самостојно да ги отпишува потрошните материјали. Сметководствениот систем е изработен во оригинален дизајн, во кој уживате да работите и го радува окото. Испраќањето разни документи до клиентите по е-пошта, исто така, станува многу прифатливо и брзо дејство. Може да создадете цел сметководствен систем на контакти и адреси на вашите клиенти и вработени и за неколку секунди да најдете податоци за која било договорна страна. Станува достапна можноста за испраќање пораки за разни промени во вашата компанија за производство на облека, промени во адреса или контакти, попусти, пристигнување на нови сезонски производи. Користете список со говорна пошта за да ги известите клиентите за важни информации, подготвеност за нарачки, услови за плаќање и сите други важни работи.

Работата со најнова технологија за сметководство ја прави вашата репутација на производство на облека како најмодерен и модерен салон. Користејќи ја нашата сметководствена програма за производство на облека, можете да ја комбинирате работата на вашите оддели како еден единствен механизам. За да создадете галерија со завршени дела, треба само да фотографирате со помош на веб-камера; исто така се прикажува за време на продажбата.

Бизнисот со производство на облека игра важна улога во денешниот свет. Поминуваме многу време обидувајќи се да ја избереме најдобрата облека за да можеме да се вклопиме во општеството и ситуациите, кои диктираат која облека треба да се користи. Како резултат, има многу компании кои се натпреваруваат во овој сектор на пазарот и се обидуваат да бидат сигурни дека нивната компанија е слушнато и дека е ценета. Сепак, ова не е така лесно во толку жестока конкуренција. За да можете успешно да работите со рекламирање и маркетинг, потребно е да се воспостави апсолутна контрола во внатрешните процеси на организацијата. Од витално значење е да бидете сигурни дека сè ќе се случи според одреден утврден ред и дека сè работи според планот. Единствениот профитабилен излез е воведување на автоматизација. Најдобрата сметководствена програма за производство на облека, како што веќе рековме, е апликацијата USU-Soft. Таа е развиена од најдобрите програмери со огромно искуство и знаење од областа на програмирањето.

Со автоматизација, не треба да обрнувате строго внимание на контролата на персоналот, финансиските средства, облеката и така натаму, бидејќи тоа е контролирано од сметководствената програма за производство на облека. Сè што треба да направите е да ги анализирате извештаите што ги подготвува софтверот за сметководство за кој било аспект што ви треба. Сепак, потребно е да бидете сигурни дека сите вработени навремено ги внесуваат точните податоци во апликацијата. Без невозможно е да се зборува за релевантноста на внесените податоци. Програмата за сметководствено производство ги контролира и вашите магацини. Ако има некои материјали што треба да истечат, тогаш сметководствената програма ве известува за потребата да направите нарачка и ви испраќа известување. Единственото нешто што му преостанува на одговорниот вработен е да контактира со добавувачот и да ги нарача потребните материјали за да се осигури дека процесот на производство на облека е непрекинат. Како што знаеме, тоа е многу важно. Само неколку часа застој може да значи огромни загуби.

Како што можете да видите од овој есеј, USU-Soft всушност има многу корисни опции кои ќе ви помогнат успешно да водите било која деловна активност. Ве покануваме на Skype консултација со специјалистите USU-Soft, каде што можете да ги поставите вашите прашања, да изберете оптимална конфигурација на апликацијата на вашата компанија и исто така да добиете можност да преземете бесплатна основна верзија на софтверот што може да се тестира во вашата компанија

Како што сите знаеме, добриот водач секогаш знае што се случува во неговата или нејзината организација. Се чини непрофитабилно да се ангажираат дополнителни членови на персоналот кои би ги контролирале другите и сите процеси. Многу е подобро да се одлучите за асистент за автоматизација кој може да биде свесен за сè и да следи сè без одмор. Ова е она што современите технологии нудат да го користат. Па, зошто да одбиете таков напреден начин за следење на вашата деловна активност? Системот за сметководство USU-Soft е корисен во многу аспекти. Имено, вашите пари се пресметуваат и се прават посебни извештаи. Покрај тоа, вие знаете сè за рекламирање и можете да ги преместите финансиските регреси на вистински работни канали за рекламирање. На овој начин ги привлекувате вашите клиенти користејќи најефективна стратегија. Она што го нудиме е само алатка. Користете го мудро и бидете пред вашите конкуренти! Ние сакаме да ја направиме вашата организација подобра со воведување нови технологии без кои е скоро невозможно да останете на пазарот овие денови.