Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за работилница за шиење
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 759
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за работилница за шиење

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Сметководство за работилница за шиење
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство за работилница за шиење


Нашиот софтвер за сметководство за работилница за шиење ви помага да го автоматизирате управувањето со сите процеси во вашата компанија. Со помош на тоа, можете да ја следите стоката од моментот на купување на материјалот до моментот на продажба на клиентот и добивање средства, да ги контролирате плаќањата во сите области и да ја следите работата на персоналот во секоја гранка и во секоја точка. Системот на сметководство за работилница за шиење се користи од страна на работилници за шиење за да се зголеми профитот со целосно пресметување на трошоците и минимизирање на доцните рокови за нарачки, набавки и банкарски плаќања. Со сметководствениот систем на работилницата за шиење, можете да ја анализирате работата на вашата работилница за шиење и да идентификувате слабости во неа за последователна елиминација. Овие можат да бидат бескрупулозни плаќачи, доверители и добавувачи, како и вработени на кои им е потребна обука итн.

Благодарение на таквата апликација, можете да го идентификувате присуството или отсуството на кражба во компанијата и брзо да ја пресметате ефикасноста на секој оддел. Сметководствената програма на работилницата за шиење ви овозможува да ги пресметате приходите и на целата компанија и на секоја одделна гранка, оддел и вработен, да ги идентификувате профитите и да ги пресметате трошоците, трошоците и даноците. Ова е полноправен асистент кој ги вклучува сите бази на податоци за стоки, клиенти и финансии одеднаш, со кои може да управувате со сè одеднаш. Нашата примена на сметководство за работилница за шиење може да функционира беспрекорно со други работни програми. Користејќи го софтверот, трошите многу помалку време за управување со постојните средства и имате повеќе време за одмор, како и за креирање и развој на нови проекти. Избор на сметководствен систем во работилница за шиење од компанијата УСУ, добивате полноправна примена на вашиот бизнис со едноставен и интуитивен интерфејс. Тоа помага значително да се поедностави процесот на управување со работите на компанијата.

Ние разбираме колку е тешко на еден претприемач да одржува целосна контрола врз претпријатието, да го следи секој оддел и сите купувања и продажби, и затоа ви нудиме модерна апликација за управување со вашата компанија. Не мора да седите и да сфаќате сè со денови; во програмата за сметководство за работилница за шиење, можете да го дознаете тоа за неколку часа. Нашите вработени ќе ви помогнат во ова. Постои специјална демонстрација и материјали за обука - презентација и видео. Сè е опишано во нив на детален и достапен начин. Сите работни процеси во сметководствената програма за контрола на работилницата за шиење се организирани во делови, што во голема мера го поедноставува пристапот до потребните информации, наместо ако ги баравте преку заедничка архива. Ние постојано го подобруваме софтверот, ги прошируваме неговите можности и го подобруваме интерфејсот за да ви олесниме да управувате со вашата компанија. По купувањето на софтверот од нас, секогаш можете да контактирате со нас за техничко одржување.

Управувајќи со сметководство во работилница за шиење со користење на програма за сметководство за работилница за шиење, вие сте сигурни за исправноста на набавените материјали и доделеното работно време за производство на стоки и, соодветно, не се плашите да изгубите профит поради грешка во пресметките. Не треба веднаш да ја купите програмата за сметководство за работилница за шиење. За да бидете сигурни дека е практично, можете да го користите пробното демо за да се запознаете со неговата функционалност и интерфејс.

Една од извонредните карактеристики на нашата напредна апликација е строга контрола над сите процеси што се случуваат во вашето претпријатие. Ако имате многу проблеми во пресметувањето на профитот и трошоците, тогаш има добра вест за вас, бидејќи апликацијата може исто така да направи прецизно сметководство за финансиските приливи и одливи. Така, ќе знаете кои се вашите трошоци. Ова ви помага да донесете правилна одлука за да обезбедите стабилен развој на вашата компанија. Покрај тоа, софтверот е познат по точноста на работата. Секоја грешка е исклучена благодарение на фактот дека сметководствениот систем работи како часовник и обезбедува ред во вашата организација веднаш по првите денови на користење на системот.

USU-Soft се погрижи да бидете задоволни со изгледите на апликацијата. Постојат многу теми и можете да ја изберете најдобрата опција за да им обезбедите на вашите вработени најдобра работна средина. Искористете ја можноста и експериментирајте со дизајни онолку колку што ви треба! Кога има сомнежи дали системот е соодветен за вас или не, тогаш можете да ја пробате нашата бесплатна демо-верзија. Можете да го користите за ограничено време. Освен тоа, функциите се исто така ограничени. Сепак, целта на оваа верзија е да ви ги покаже можностите на софтверот, така што ќе помислите дали да ја набавите апликацијата или не. Можеме да ве увериме дека оваа верзија е повеќе од доволна за да ја разбереме!

Сметководството на работилницата за шиење не е лесна задача. Постојат многу процеси кои не можат да се остават неконтролирани. Сепак, на претпријатието му требаат многу работници за да ги контролираат сите овие процеси. Ова значи дополнителни трошоци и намалување на профитот и ефективноста. Затоа, толку многу претприемачи претпочитаат да воведуваат автоматизација во нивниот бизнис, бидејќи има многу придобивки. Како прво, автоматизацијата осигурува дека сите досадни монотони, а понекогаш и тешки задачи (за луѓето) се извршуваат на автоматски начин, без грешки и одложувања. Второ, можете да ги ослободите вашите вработени од овие задачи и да им дозволите да направат нешто поважно. Ваквото преместување на работните ресурси не може да биде од корист за вашиот бизнис и да го донесе вашето достигнување на ново ниво. Освен ова, системот USU-Soft се купува само еднаш. Не ни треба месечна исплата за користење на нашата апликација. Ова е причината зошто сме избрани од толку многу компании низ целиот свет!