Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за организација на испорака
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 631
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за организација на испорака

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за организација на испорака

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Развојот на развојот на информации во современиот свет не стои. Секоја година се појавува најновата технологија која им помага на организациите да водат бизнис. Благодарение на автоматизацијата на деловните процеси, сите индикатори се оптимизирани. Сметководството за организација на испорака се врши со помош на специјална програма.

Универзалниот сметководствен систем претпоставува употреба во секое претпријатие, без оглед на големината на производствените капацитети и профилот на работа. Услугите за управување со испораката се одржуваат континуирано по хронолошки редослед. Секоја трансакција се генерира во реално време. Се формира одговорното лице и се доделува сериски број.

Во сметководството за испорака на курирски организации, неопходно е да се посвети големо внимание на начинот на транспортирање на стоки. Присуството на сопствено возило во компанијата бара внимателна контрола. Неопходно е да се спроведат мерки за одржување на техничката состојба, како и, доколку е потребно, поправка.

Услугата за испорака е многу одговорен процес. Неопходно е да се зачуваат комерцијалните својства и да се контролира содржината во текот на целото патување. Правилното пакување на стоката игра важна улога, затоа треба да дадете дополнителни информации при склучување на договор. Со користење на шаблони на стандардни документи, процесот на пополнување на документацијата трае минимално време. Дури и почетник специјалист во услугите за организирање на испорака на стоки може да се справи со таква задача.

Програмата за Универзален сметководствен систем има многу различни делови кои компанијата може да ги избере за своите активности. Услугите за испорака постојано се подобруваат. Квалитетот расте и, соодветно, расте и побарувачката, па затоа е едноставно неопходно воведување на модерни конфигурации.

Сите организации се стремат да го максимизираат својот профит. По секој период на известување, тие ја анализираат состојбата на финансиските показатели кои помагаат да се донесат одлуки за управување. На средбата се разговараше за стратешките цели и тактичките задачи. Доколку е потребно, промените се евидентираат во сметководствената политика.

Сметководството на услугите за организација на испорака е префрлено во автоматизиран режим за да се избегнат можни нарушувања во работата на вработените. Оптимизацијата на процесите со помош на специјализирана програма ви овозможува да ја следите секоја операција, како и да обезбедите извештај за кој било избран период. Благодарение на функцијата за сортирање и селекција, можете да поднесете барање според критериуми и да истакнете, на пример, складиште или клиент.

Универзалниот сметководствен систем ја содржи најрелевантната структура, која вклучува целосно спроведување на економските активности. Вградениот електронски асистент и техничката поддршка ќе ви помогнат ако имате какви било прашања. Специјални графикони, класификатори и референтни книги ви овозможуваат да креирате типични операции во пригоден формат. Програмерите се погрижија работата во програмата да биде удобна и пријатна за време на употребата.

Програмата за испорака на стоки ви овозможува брзо да го следите извршувањето на нарачките и во рамките на курирската служба и во логистиката помеѓу градовите.

Програмата за испорака ви овозможува да го следите исполнувањето на нарачките, како и да ги следите вкупните финансиски показатели за целата компанија.

Софтверот за курирска услуга ви овозможува лесно да се справите со широк спектар на задачи и да обработувате многу информации за нарачките.

Целосното сметководство на курирската услуга без проблеми и мака ќе го обезбеди софтверот на компанијата USU со одлична функционалност и многу дополнителни функции.

Со оперативното сметководство за нарачки и општото сметководство во компанијата за испорака, програмата за испорака ќе помогне.

Компетентно извршената автоматизација за испорака ви овозможува да ја оптимизирате работата на куририте, заштедувајќи ресурси и пари.

Автоматизацијата на курирска услуга, вклучително и за малите бизниси, може да донесе значителен профит со оптимизирање на процесите на испорака и намалување на трошоците.

Сметководството за испорака користејќи ја програмата USU ќе ви овозможи брзо да го следите исполнувањето на нарачките и оптимално да изградите курирска рута.

Ако компанијата бара сметководство за услуги за испорака, тогаш најдобро решение може да биде софтверот од USU, кој има напредна функционалност и широко известување.

Следете ја испораката на стоки користејќи професионално решение од USU, кое има широка функционалност и известување.

Курирската програма ќе ви овозможи да ги оптимизирате рутите за испорака и да заштедите време на патување, а со тоа да го зголемите профитот.

Употреба во која било гранка на економијата.

Имплементација во големи и мали организации.

Високи перформанси.

Влезот во системот се врши со користење на корисничко име и лозинка.

Неограничено создавање на магацини, одделенија, одделенија и услуги.

Креирање на резервна копија од информацискиот систем на серверот.

Вистински референтни книги и класификатори.

Навремено ажурирање на базата на податоци.

Изготвување планови и распореди за краток и долг рок.

Размена на информации со веб-страницата на компанијата.

Консолидација.

Подготовка на сметководствено и даночно известување.

Сметководство за персонал и плати.

Земање инвентар.

Споредба на планираните и актуелните показатели врз основа на резултатите од менаџментот.

Различни извештаи, книги и списанија.

Распределба на возилата според нивните карактеристики.

Изготвување проценки на трошоците и буџетски проценки.

Одредување на обемот на работа.

Анализа на понудата и побарувачката за услуги.

Пресметка на цената на услугите.

Плаќање со користење на терминали за плаќање.

Сметководство за испорака на стоки.

Идентификација на задоцнети плаќања.

Следење на трансакции во реално време.

Излез на податоци на големиот екран.

СМС дистрибуција и писма до е-пошта.

Идентификација и корекција на бракот.

Проценка на квалитетот на дадените услуги.

Вграден електронски асистент.

Шаблони на стандардни обрасци на различни документи со логото и детали за компанијата.

Унифицирана база на добавувачи и клиенти.

Сметководство за поправка и инспекции, ако има посебна единица.

Целосна автоматизација на активностите.

Оптимизација на деловните процеси.

Изјави за помирување.

Контрола на извод од банка.

Светла дизајн.

Модерен кориснички интерфејс.