Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за нарачки и испорака
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 705
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за нарачки и испорака

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Сметководство за нарачки и испорака
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство за нарачки и испорака


Програмата Универзален сметководствен систем е дизајнирана специјално за успешен бизнис на логистика, транспорт, курир, па дури и трговски компании: внимателно обмислен софтвер ви овозможува да ги автоматизирате работните процеси, да ја подобрите организацијата на работата, да го контролирате извршувањето на нарачките, да ја следите секоја фаза на испорака, анализирајте го квалитетот на обезбедените услуги и одржувајте детално сметководство за секоја дојдовна и завршена нарачка. Софтверот што го нудиме обезбедува широк спектар на алатки за систематизирање на сите области на бизнисот, од одржување и ажурирање на базата на податоци до развој на финансиски планови за иднината; но главната задача што овој систем ја решава е сметководството на нарачките и испораките. Испораката на стоката бара внимателен процес на координација и следење во реално време со цел брзо да се сменат маршрутите и да се преземат сите неопходни мерки за исполнување на нарачките во согласност со планираните датуми. Така, сметководствениот систем придонесува за подобрување на квалитетот на услугите, висока конверзија на барањата на клиентите, проширување и развој на бизнисот и, се разбира, добивање на постојано високи приходи.

Софтверот USU се разликува од сличните системи по леснотијата и брзината на работа во него, визуелната структура и интерфејсот. Сметководствената програма е поделена на три главни блока, од кои секој извршува своја задача и е меѓусебно поврзан со други. Делот Референци е библиотека со податоци која постојано се ажурира и дополнува од корисниците. Складира информации за финансиски ставки и банкарски сметки, контакти на вработени и клиенти, податоци за филијали, опсег на услуги и трошоци, распоред на летови и опис на рути. Делот Модули е главен и е работен простор за регистрирање нови нарачки за испорака и следење на нарачките во тек. Секоја нарачка содржи информации за испраќачот и примачот, предметот на испорака, димензиите, трошоците, изведувачот, пресметката на трошоците и цените. Во исто време, програмата ја врши функцијата на автоматско пополнување на потврдата за прием и испорака, како и печатење на сите придружни документи, што ја поедноставува работата и ја прави многу поефикасна. Исто така, секоја информација за нарачките може да се увезе и извезува од системот во формати на датотеки MS Excel и MS Word. Со закажување на идните пратки, на координаторите ќе им биде полесно да ги контролираат процесите на испорака на карго. Така, блокот Модули е единствен полноправен работен ресурс за сите одделенија. Делот Извештаи дава многу можности за финансиско и менаџерско сметководство преку функцијата на генерирање различни извештаи за секој даден период. Раководството на компанијата ќе може во секое време да прикачува аналитички информации за динамиката и структурата на приходот, стапката на раст на профитот и профитабилноста на компанијата. Секоја финансиска информација може да се визуелизира во форма на графикони и дијаграми.

Сметководствениот систем за нарачка за испорака е неопходен за курирската служба да го следи квалитетот на извршувањето на нарачката, да ја изврши секоја фаза од транспортот, да ја провери разумноста на сите направени трошоци, да ја контролира усогласеноста на показателите за реалниот приход со планираните итн. Купете го Универзалното сметководство Системски софтвер за ефективна и ефикасна работа!

Софтверот за курирска услуга ви овозможува лесно да се справите со широк спектар на задачи и да обработувате многу информации за нарачките.

Сметководството за испорака користејќи ја програмата USU ќе ви овозможи брзо да го следите исполнувањето на нарачките и оптимално да изградите курирска рута.

Програмата за испорака ви овозможува да го следите исполнувањето на нарачките, како и да ги следите вкупните финансиски показатели за целата компанија.

Со оперативното сметководство за нарачки и општото сметководство во компанијата за испорака, програмата за испорака ќе помогне.

Автоматизацијата на курирска услуга, вклучително и за малите бизниси, може да донесе значителен профит со оптимизирање на процесите на испорака и намалување на трошоците.

Програмата за испорака на стоки ви овозможува брзо да го следите извршувањето на нарачките и во рамките на курирската служба и во логистиката помеѓу градовите.

Курирската програма ќе ви овозможи да ги оптимизирате рутите за испорака и да заштедите време на патување, а со тоа да го зголемите профитот.

Следете ја испораката на стоки користејќи професионално решение од USU, кое има широка функционалност и известување.

Компетентно извршената автоматизација за испорака ви овозможува да ја оптимизирате работата на куририте, заштедувајќи ресурси и пари.

Ако компанијата бара сметководство за услуги за испорака, тогаш најдобро решение може да биде софтверот од USU, кој има напредна функционалност и широко известување.

Целосното сметководство на курирската услуга без проблеми и мака ќе го обезбеди софтверот на компанијата USU со одлична функционалност и многу дополнителни функции.

Целосно одржување на базата на клиенти со наведување на контакти, состаноци и настани, испраќање известувања за попусти и други настани.

Испраќање на клиентите поединечни известувања за статусот и исполнувањето на нарачката, како и потсетници за потребата од плаќање.

Управување и регулирање на долгот, навремено примање на средства од клиенти, спречување на состојба на финансиски дефицит.

Анализа на куповната моќ на клиентите преку генерирање на извештај за просечната сметка, како и земање предвид на финансиското работење на секој работен ден.

Системот има маркетинг алатки за продажната инка за споредување на индикаторите за бројот на дадени понуди за испорака, клиентите кои контактирале и всушност ги завршиле пратките.

Посебно внимание се посветува на земање предвид на најважните финансиски показатели за созревање на бизнисот, оценување на динамиката на профитот и неговите потенцијални вредности, анализа на профитабилноста и изгледите за развој.

Погодно е да се спроведе меѓусебно поврзаната работа на сите одделенија во една работна платформа со една работна процедура и организација на процесите.

Нарачките минуваат низ процедурата за електронско одобрување, што значително го забрзува транспортот.

Сметководството на платите се врши со автоматизирање на пресметките на работните обврски и процентуалните плати, што помага да се елиминираат случаите на грешки.

Големи можности за ефективно финансиско предвидување, земајќи ги предвид статистиките од минатите периоди и формирањето на деловни планови.

Насоките за испорака може да се променат за време на транспортот доколку е потребно.

Ревизија на перформансите на персоналот со земање предвид на искористеноста на работното време и брзината на остварување на зададените задачи.

Системот ви овозможува да прикачите какви било прилози и да ги испраќате по е-пошта.

Различни конфигурации на програмата се можни за да се исполнат сите барања и внатрешни процеси на организацијата поради флексибилноста на поставките.

Сметководството за примените приходи во контекст на приходните ставки овозможува да се идентификуваат најперспективните области на развој.