Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за испорака на материјали
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 358
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за испорака на материјали

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за испорака на материјали

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Универзален сметководствен систем е програма која може да се прилагоди на секое производство и бизнис, да комуницира со разновидна опрема и да увезува податоци од различни видови информациски бази. Можете исто така да префрлите информации од USU на вашиот интернет ресурс, на пример, за да може клиентот да знае во која фаза е транспортот на неговиот товар. Со таква услуга, базата на клиенти ќе расте секој ден. Ако вашиот бизнис е специјализиран за логистика или транспорт на карго, тогаш USU е програма создадена специјално за вас. Апликацијата е погодна и за курирска испорака и за сметководство за испорака на материјали. Бидејќи сметководството за испорака на материјали е важна компонента на карго транспортот во претпријатието. И тоа бара внимателно следење за да се подобри квалитетот на услугите на клиентите во услужниот сектор. При изборот на софтвер за вашиот бизнис, треба да ги земете предвид целите што ги следите. Нашите програмери ги инвестираа во USU сите потребни функции неопходни за непречено функционирање на една организација во областа на сметководството за услуги за испорака на материјали. И ако не ја најдете функцијата што ви треба, со задоволство ќе ја додадеме во Универзалниот систем за сметководство. Исто така, нашите програмери обезбедуваат поддршка во сите фази на имплементација на софтверот. И можете да се запознаете со стандардната функционалност на софтверот подолу на страницата со преземање на неговата демо верзија.

Сметководството за услуги за испорака на материјали влијае на такви нијанси како што се: сметководство за возила и возачи, трошоци за транспорт на материјали, пресметување на времето и правците на испорака, како и сметководство за складишта и производи за нив. Како што споменавме погоре, Универзалниот сметководствен систем е универзална програма која може да управува не само со испораката, туку и да ги земе предвид сите аспекти на складирање и сметководство на материјалот во складиштето. USU ќе прикаже каков материјал и во колкави количини се складира во магацинот, апликацијата ќе ги земе предвид сите недостатоци и ќе го прикаже вишокот. Ова е неопходно за целосна контрола на вашиот сметководствен бизнис за испорака на материјали. Со интеракција со трговската опрема, без тешкотии, директно, можете да добиете информации за сè што е складирано во магацинот. Сега не треба да ја трошите целата ваша енергија и неколку дена на инвентар. Со читање на шифрите, USU ќе изврши попис за кратко време. Тоа е незаменлива алатка во вашето производство, со која ќе заштедите време и пари.

USU работи како CRM систем, што значи дека ќе ја направи комуникацијата помеѓу вас и вашите клиенти што е можно поудобна и информативна. По приемот на апликациите за испорака на материјали, ги внесувате потребните податоци во софтверот за понатамошна обработка на информациите. Секој вработен ќе биде свесен за нова нарачка, бидејќи скокачките прозорци ќе го информираат за тоа. Можете исто така да ги разликувате правата за пристап, така што вработениот не гледа непотребни информации и е ангажиран само во неговите лични должности. Програмата е лесна за употреба, имплементирајќи ја во вашата организација, секој вработен брзо ќе сфати што е што. Едноставен и шарен интерфејс, практично и информативно мени - сè е направено за удобна работа со нашиот софтвер. Универзалниот сметководствен систем и сметководството за услугите за испорака на материјали ќе станат неопходни во организацијата на транспортот и испораката на стоки. Нашата програма ќе го одведе вашиот бизнис на ново повисоко ниво на профитабилност и популарност во неговото поле на активност.

Софтверот за курирска услуга ви овозможува лесно да се справите со широк спектар на задачи и да обработувате многу информации за нарачките.

Автоматизацијата на курирска услуга, вклучително и за малите бизниси, може да донесе значителен профит со оптимизирање на процесите на испорака и намалување на трошоците.

Ако компанијата бара сметководство за услуги за испорака, тогаш најдобро решение може да биде софтверот од USU, кој има напредна функционалност и широко известување.

Програмата за испорака на стоки ви овозможува брзо да го следите извршувањето на нарачките и во рамките на курирската служба и во логистиката помеѓу градовите.

Следете ја испораката на стоки користејќи професионално решение од USU, кое има широка функционалност и известување.

Целосното сметководство на курирската услуга без проблеми и мака ќе го обезбеди софтверот на компанијата USU со одлична функционалност и многу дополнителни функции.

Со оперативното сметководство за нарачки и општото сметководство во компанијата за испорака, програмата за испорака ќе помогне.

Програмата за испорака ви овозможува да го следите исполнувањето на нарачките, како и да ги следите вкупните финансиски показатели за целата компанија.

Компетентно извршената автоматизација за испорака ви овозможува да ја оптимизирате работата на куририте, заштедувајќи ресурси и пари.

Сметководството за испорака користејќи ја програмата USU ќе ви овозможи брзо да го следите исполнувањето на нарачките и оптимално да изградите курирска рута.

Курирската програма ќе ви овозможи да ги оптимизирате рутите за испорака и да заштедите време на патување, а со тоа да го зголемите профитот.

Едноставен и шарен интерфејс, практично и информативно мени - сè е направено за удобна работа со нашиот софтвер.

Универзален сметководствен систем е програма која може да се прилагоди на секој производствен и услужен бизнис, да комуницира со разновидна опрема.

Можете да префрлите информации од апликацијата на вашиот интернет ресурс, на пример, за клиентот да знае во која фаза се транспортира неговиот товар.

Ако вашиот бизнис е специјализиран за логистика или транспорт на карго, тогаш USU е апликација создадена специјално за вас. Апликацијата е погодна и за курирска испорака и за испорака на материјали.

Универзалниот сметководствен систем ќе стане незаменлив помошник во обезбедувањето логистички услуги.

Нашите програмери ги инвестираа во софтверот сите потребни функции неопходни за непречено функционирање на организацијата во областа на сметководството за испорака на материјали. И ако не ја најдете функцијата што ви треба, со задоволство ќе ја додадеме во Универзалниот систем за сметководство.

Софтверот ќе прикаже: каков материјал и во колкави количини се складира во магацинот, апликацијата ќе ги земе предвид сите недостатоци и ќе го прикаже вишокот.

Софтверот е во интеракција со трговската опрема, на овој начин, можете да добиете информации за сè што е складирано во магацинот. Со читање на шифрите, USU ќе изврши попис за кратко време.

Апликацијата работи како CRM систем, што значи дека резултатот ќе биде што е можно поудобен и информативен. Најквалитетните услуги сигурно ќе ги задоволат клиентите.

Софтверот ги содржи потребните обрасци за печатење и опции за извештаи.

Секој вработен ќе биде свесен за нова нарачка, бидејќи скокачките прозорци ќе го информираат за тоа.

Можете да ги разликувате правата за пристап, така што вработениот не гледа непотребни информации и е ангажиран само во неговите лични должности.

Шарена интерфејс, избор на дизајн од стотици предлошки теми.

Пријавете се во апликацијата преку индивидуално корисничко име и лозинка.

Нашите програмери обезбедуваат поддршка во сите фази на имплементација на софтверот.

За да се запознаете со стандардните функции на софтверот, можете да ја преземете демо верзијата подолу на страницата.