Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Сметководство за испорака во транспортна компанија
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 153
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Сметководство за испорака во транспортна компанија

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Сметководство за испорака во транспортна компанија

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Со развојот на онлајн услугите за купување стоки, транспортните компании стекнаа дополнителни клиенти. Дури и малите продавници, обидувајќи се да ја издржат нееднаквата борба со конкурентите, нудат услуга за испорака за погодност на клиентите. Кога станува збор за компанија која конкретно се занимава со транспорт на стоки, компетентното организирање на работниот процес и известувањето ќе помогне да се одржи во оваа област. Со правилно сметководство за испорака во транспортна компанија, станува возможно не само да се задржи својата позиција на пазарот на стоки и услуги, туку и да се оди напред.

Контролата на испорака во транспортна компанија е важна не само за внатрешната организација на работата. Доцната испорака, оштетувањето на стоката и другите проблеми што се појавуваат во оваа индустрија, исто така, треба да се рефлектираат во известувањето и сметководството со цел да се развијат стратегии за минимизирање на времето на трансакцијата и транспортните трошоци. Извршената евиденција за транспорт треба да ги опфати сите фактори, обезбедувајќи целосни информации.

Со оглед на тоа што се занимаваат со сметководство и контрола, компаниите за патен транспорт развиваат одредени модели за регулирање на состојбите, одржување на известување и проток на документи воопшто. Контролата и сметководството на испорака во камионска компанија помага да се контролираат куририте, положбата на стоката, времето на пристигнување, движењето на возилата. Постојат системи кои ја прикажуваат позицијата на транспортната единица во реално време, кои обезбедуваат континуирана комуникација со возачот. Ова исто така вклучува сметководство за потрошеното гориво, трошоците за поправка, казни за неиспорака (одложувања, оштетување или губење на парцела). Ги следи платите и на возачите и на другите вработени.

Одделенијата за транспортни компании одговорни за возилата, исто така, водат евиденција за нив, ја следат нивната состојба, пополнуваат соодветна документација (на пример, за абење и кинење), ја анализираат профитабилноста од користење на одредено возило во согласност со растојанието и пресметката на бензин за тоа. Овие информации се прикажани во сметководството за испорака за превозничката компанија. Сумирајќи ги резултатите од сметководството за одредени одделенија, добиваме податоци кои се заеднички за целото претпријатие. Благодарение на таквото сметководство, не се врши само контрола врз состојбата на возниот парк, туку и врз финансиите на самото претпријатие.

Како што можете да видите од погоре, сметководството не е лесно. Не секогаш специјалистите од одделот за сметководство кои водат евиденција на транспортните компании можат самостојно да ги обработуваат сите индикатори. Специјализирани програми кои вршат многу процеси автоматски доаѓаат на помош во такви работи. На пример, софтверот (софтверот) ќе изврши пресметка на индикатори за успешноста на испораката, компанијата, контролата за само неколку секунди. За споредба, едно лице би потрошило многу повеќе време веќе во фазата на собирање информации потребни за сметководство и пресметки.

Универзалниот сметководствен систем (УСУ) е софтверот - лидер во сметководството, известувањето и документацијата. Сметководствениот систем автоматизира голем број операции претходно извршени рачно. Идеален е за сметководство за испорака во транспортна компанија веќе поради фактот што неговата способност да се интегрира со опремата ви овозможува да ги добиете саканите индикатори од далечина, автоматски и онлајн.

Софтверот за курирска услуга ви овозможува лесно да се справите со широк спектар на задачи и да обработувате многу информации за нарачките.

Целосното сметководство на курирската услуга без проблеми и мака ќе го обезбеди софтверот на компанијата USU со одлична функционалност и многу дополнителни функции.

Сметководството за испорака користејќи ја програмата USU ќе ви овозможи брзо да го следите исполнувањето на нарачките и оптимално да изградите курирска рута.

Курирската програма ќе ви овозможи да ги оптимизирате рутите за испорака и да заштедите време на патување, а со тоа да го зголемите профитот.

Компетентно извршената автоматизација за испорака ви овозможува да ја оптимизирате работата на куририте, заштедувајќи ресурси и пари.

Автоматизацијата на курирска услуга, вклучително и за малите бизниси, може да донесе значителен профит со оптимизирање на процесите на испорака и намалување на трошоците.

Ако компанијата бара сметководство за услуги за испорака, тогаш најдобро решение може да биде софтверот од USU, кој има напредна функционалност и широко известување.

Програмата за испорака на стоки ви овозможува брзо да го следите извршувањето на нарачките и во рамките на курирската служба и во логистиката помеѓу градовите.

Со оперативното сметководство за нарачки и општото сметководство во компанијата за испорака, програмата за испорака ќе помогне.

Следете ја испораката на стоки користејќи професионално решение од USU, кое има широка функционалност и известување.

Програмата за испорака ви овозможува да го следите исполнувањето на нарачките, како и да ги следите вкупните финансиски показатели за целата компанија.

Автоматска контрола на возилата во компанијата за испорака.

Нов пристап за сметководство за испорака во камионска компанија.

Брза комуникација со возачот. Способност да се промени испораката на рутата во движење.

Контрола на сите индикатори за вклучените возила. Следење на условите за одржување, условите за работа, работното време, времето на патување.

Удобен систем за следење на работното време на курирот, пресметување на неговата плата. Прикажување на сите работни информации на него (долг стаж, дејност, завршени задачи, плата, боледување, бонуси).

Практични бази на податоци за производи. Способност за лесно организирање податоци, наоѓање парцела во системот по број, производител, примач.

Книговодство и сметководство на транспортната компанија. Сметководствениот систем е погоден за компании од која било ориентација и големина. Во која било област се промовира вашиот бизнис, програмата ќе може да го оптимизира.

Поедноставување на контролата на влезните и излезните плаќања. Софтверот има вграден систем за известување кој ќе ви каже дека се ближи рокот на достасување, дека некој не платил на време.

Брзо формирање на извештаи за транспортна испорака на стоки. Приказ на сите релевантни индикатори. Способност да ги сортирате токму оние индикатори според кои сакате да изградите извештај.

Генерирање на рута во програмата, земајќи ги предвид сите постојки и дестинации.

Повеќекориснички интерфејс.

Заштита на вашиот профил и лични податоци.

Далечински пристап. Погодност е што на патот останува пристапот до потребните информации. Сè што ви треба е Интернет.

Преглед на ситуацијата во складиштето за испорака на транспорт, сметководство за движењето на производите во складот, следење на усогласеноста со условите за складирање што одговараат на описот на производот.

Обезбедување брза испорака, подобрување на следењето.

Лаконски обрасци за извештаи со логото на вашата транспортна организација. На формуларите се прикажуваат само оние ставки што се потребни за одредена тема.

Збир на индикатори за сите гаражи на моторни возила, за курири, одделенија и сл.