Çmimi: mujore
Blini programin

Të gjitha pyetjet mund t’i dërgoni në: info@usu.kz
 1. Zhvillimi i softverit
 2.  ›› 
 3. Programe për automatizimin e biznesit
 4.  ›› 
 5. Kontabiliteti për dërgesë në një kompani transporti
Vlerësim: 4.9. Numri i organizatave: 194
rating
Vendet: Të gjithë
Sistemi operativ: Windows, Android, macOS
Grupi i programeve: USU software
Qëllim: Automatizimi i biznesit

Kontabiliteti për dërgesë në një kompani transporti

 • E drejta e autorit mbron metodat unike të automatizimit të biznesit që përdoren në programet tona.
  E drejta e autorit

  E drejta e autorit
 • Ne jemi një botues i verifikuar i softuerit. Kjo shfaqet në sistemin operativ kur ekzekutojmë programet dhe versionet tona.
  Botues i verifikuar

  Botues i verifikuar
 • Ne punojmë me organizata anembanë botës, nga bizneset e vogla tek ato të mëdha. Kompania jonë është e përfshirë në regjistrin ndërkombëtar të kompanive dhe ka një shenjë elektronike besimi.
  Shenjë besimi

  Shenjë besimi


Tranzicion i shpejtë.
Çfarë doni të bëni tani?Kontabiliteti për dërgesë në një kompani transporti

Program i klasit premium me një çmim të përballueshëm

1. Krahasoni konfigurimet

Krahasoni konfigurimet e programit arrow

2. Zgjidhni një monedhë

JavaScript është fikur

3. Llogaritni koston e programit

4. Nëse është e nevojshme, porositni një server virtual me qira

Në mënyrë që të gjithë punonjësit tuaj të punojnë në të njëjtën bazë të dhënash, ju nevojitet një rrjet lokal ndërmjet kompjuterëve (me kabllo ose Wi-Fi). Por gjithashtu mund të porosisni instalimin e programit në cloud nëse:

 • Ju keni më shumë se një përdorues, por nuk ka rrjet lokal midis kompjuterëve.
  Nuk ka rrjet lokal

  Nuk ka rrjet lokal
 • Disa punonjësve u kërkohet të punojnë nga shtëpia.
  Punë nga shtëpia

  Punë nga shtëpia
 • Ju keni disa degë.
  Ka degë

  Ka degë
 • Ju dëshironi të keni kontrollin e biznesit tuaj edhe gjatë pushimeve.
  Kontroll nga pushimet

  Kontroll nga pushimet
 • Është e nevojshme të punoni në program në çdo kohë të ditës.
  Punoni në çdo kohë

  Punoni në çdo kohë
 • Ju dëshironi një server të fuqishëm pa shpenzime të mëdha.
  Server i fuqishëm

  Server i fuqishëm


Llogaritni koston e një serveri virtual arrow

Ju paguani vetëm një herë për vetë programin. Dhe për cloud pagesa bëhet çdo muaj.

5. Nënshkruani kontratën

Dërgoni detajet e organizatës ose thjesht pasaportën tuaj për të lidhur një marrëveshje. Kontrata është garancia juaj se do të merrni atë që ju nevojitet. Kontrata

Kontrata e nënshkruar do të duhet të na dërgohet si një kopje e skanuar ose si një fotografi. Ne dërgojmë kontratën origjinale vetëm për ata që kanë nevojë për një version në letër.

6. Paguani me kartë ose një mënyrë tjetër

Karta juaj mund të jetë në një monedhë që nuk është në listë. Nuk është problem. Ju mund të llogarisni koston e programit në dollarë amerikanë dhe të paguani në monedhën tuaj amtare me kursin aktual. Për të paguar me kartë, përdorni faqen e internetit ose aplikacionin celular të bankës suaj.

Mënyrat e mundshme të pagesës

 • transferte bankare
  Bank

  transferte bankare
 • Pagesa me karte
  Card

  Pagesa me karte
 • Paguani përmes PayPal
  PayPal

  Paguani përmes PayPal
 • Transferimi ndërkombëtar Western Union ose ndonjë tjetër
  Western Union

  Western Union
 • Automatizimi nga organizata jonë është një investim i plotë për biznesin tuaj!
 • Këto çmime janë të vlefshme vetëm për blerjen e parë
 • Ne përdorim vetëm teknologji të avancuara të huaja dhe çmimet tona janë të disponueshme për të gjithë

Krahasoni konfigurimet e programit

Zgjedhja popullore
Ekonomik Standard profesionale
Funksionet kryesore të programit të zgjedhur Shikoni videon arrow down
Të gjitha videot mund të shikohen me titra në gjuhën tuaj
exists exists exists
Mënyra e funksionimit me shumë përdorues kur blini më shumë se një licencë Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mbështetje për gjuhë të ndryshme Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mbështetje e harduerit: skanues barkodi, printera faturash, printera etiketash Shikoni videon arrow down exists exists exists
Përdorimi i metodave moderne të postimit: Email, SMS, Viber, telefonimi automatik me zë Shikoni videon arrow down exists exists exists
Aftësia për të konfiguruar plotësimin automatik të dokumenteve në formatin Microsoft Word Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mundësia për të personalizuar njoftimet e dolli Shikoni videon arrow down exists exists exists
Zgjedhja e një dizajni programi Shikoni videon arrow down exists exists
Aftësia për të personalizuar importimin e të dhënave në tabela Shikoni videon arrow down exists exists
Kopjimi i rreshtit aktual Shikoni videon arrow down exists exists
Filtrimi i të dhënave në një tabelë Shikoni videon arrow down exists exists
Mbështetje për mënyrën e grupimit të rreshtave Shikoni videon arrow down exists exists
Caktimi i imazheve për paraqitje më vizuale të informacionit Shikoni videon arrow down exists exists
Realiteti i shtuar për edhe më shumë dukshmëri Shikoni videon arrow down exists exists
Fshehja e përkohshme e kolonave të caktuara nga secili përdorues për vete Shikoni videon arrow down exists exists
Fshehja e përhershme e kolonave ose tabelave specifike për të gjithë përdoruesit e një roli specifik Shikoni videon arrow down exists
Vendosja e të drejtave për rolet që të mund të shtojnë, modifikojnë dhe fshijnë informacione Shikoni videon arrow down exists
Përzgjedhja e fushave për të kërkuar Shikoni videon arrow down exists
Konfigurimi i disponueshmërisë së raporteve dhe veprimeve për role të ndryshme Shikoni videon arrow down exists
Eksporto të dhëna nga tabela ose raporte në formate të ndryshme Shikoni videon arrow down exists
Mundësia e përdorimit të Terminalit të Grumbullimit të të Dhënave Shikoni videon arrow down exists
Mundësia për të personalizuar një kopje rezervë profesionale të bazës së të dhënave tuaja Shikoni videon arrow down exists
Auditimi i veprimeve të përdoruesit Shikoni videon arrow down exists

Kthehu te çmimi arrow

Qiraja e një serveri virtual. Çmimi

Kur keni nevojë për një server cloud?

Qiraja e një serveri virtual është në dispozicion si për blerësit e Sistemit Universal të Kontabilitetit si një opsion shtesë, ashtu edhe si një shërbim i veçantë. Çmimi nuk ndryshon. Ju mund të porosisni një server me qira në cloud nëse:

 • Ju keni më shumë se një përdorues, por nuk ka rrjet lokal midis kompjuterëve.
 • Disa punonjësve u kërkohet të punojnë nga shtëpia.
 • Ju keni disa degë.
 • Ju dëshironi të keni kontrollin e biznesit tuaj edhe gjatë pushimeve.
 • Është e nevojshme të punoni në program në çdo kohë të ditës.
 • Ju dëshironi një server të fuqishëm pa shpenzime të mëdha.

Nëse jeni i aftë për harduer

Nëse jeni i aftë për harduerin, atëherë mund të zgjidhni specifikimet e kërkuara për harduerin. Menjëherë do t'ju llogaritet çmimi për marrjen me qira të një serveri virtual të konfigurimit të specifikuar.

Nëse nuk dini asgjë për harduerin

Nëse nuk jeni teknikisht i zgjuar, atëherë më poshtë:

 • Në paragrafin numër 1, tregoni numrin e njerëzve që do të punojnë në serverin tuaj cloud.
 • Më pas vendosni se çfarë është më e rëndësishme për ju:
  • Nëse është më e rëndësishme të marrësh me qira serverin më të lirë cloud, atëherë mos ndrysho asgjë tjetër. Lëvizni poshtë në këtë faqe, atje do të shihni koston e llogaritur për marrjen me qira të një serveri në re.
  • Nëse kostoja është shumë e përballueshme për organizatën tuaj, atëherë mund të përmirësoni performancën. Në hapin # 4, ndryshoni performancën e serverit në të lartë.

Konfigurimi i harduerit

JavaScript është i çaktivizuar, llogaritja nuk është e mundur, kontaktoni zhvilluesit për një listë çmimesh

Me zhvillimin e shërbimeve online për blerjen e mallrave, kompanitë e transportit kanë fituar klientë shtesë. Edhe dyqanet e vogla, duke u përpjekur të përballojnë luftën e pabarabartë me konkurrentët, ofrojnë shërbimin e dërgesës për lehtësinë e klientëve. Kur bëhet fjalë për një kompani që është e angazhuar në mënyrë specifike në transportin e mallrave, organizimi kompetent i procesit të punës dhe raportimit do të ndihmojë për të qëndruar në këmbë në këtë fushë. Duke llogaritur saktë shpërndarjen në një kompani transporti, bëhet e mundur jo vetëm të ruash pozicionin e saj në tregun e mallrave dhe shërbimeve, por edhe të ecësh përpara.

Kontrolli i dorëzimit në një kompani transporti është i rëndësishëm jo vetëm për organizimin e brendshëm të punës. Dorëzimi i vonuar, dëmtimi i mallrave dhe problemet e tjera që lindin në këtë industri duhet të pasqyrohen gjithashtu në raportim dhe kontabilitet në mënyrë që të zhvillohen strategji për të minimizuar kohën e transaksionit dhe kostot e transportit. Regjistrimet e kryera të transportit duhet të mbulojnë të gjithë faktorët, duke ofruar informacion të plotë.

Duke qenë të angazhuara në kontabilitet dhe kontroll, kompanitë e transportit rrugor zhvillojnë modele të caktuara për rregullimin e situatave, ruajtjen e raportimit dhe rrjedhës së dokumenteve në përgjithësi. Kontrolli dhe llogaritja e dërgesave në një kompani kamionëshe ndihmon në kontrollin e korrierëve, pozicionin e mallrave, oraret e mbërritjes, lëvizjen e automjeteve. Ka sisteme që shfaqin pozicionin e një njësie transporti në kohë reale, të cilat sigurojnë komunikim të vazhdueshëm me shoferin. Kjo përfshin gjithashtu llogaritjen e karburantit të shpenzuar, kostot e riparimit, gjobat për mosdorëzimin (vonesa, dëmtime ose humbje të një parcele). Ai mban gjurmët e pagave të shoferëve dhe punonjësve të tjerë.

Departamentet e kompanive të transportit përgjegjës për automjetet gjithashtu mbajnë shënime për to, gjurmojnë gjendjen e tyre, plotësojnë dokumentacionin përkatës (për shembull, për konsumimin), analizojnë përfitimin e përdorimit të një automjeti të caktuar në përputhje me distancën dhe llogaritjen e benzinë për të. Ky informacion shfaqet në kontabilitetin e transportit për kompaninë e transportit. Duke përmbledhur rezultatet e kontabilitetit për departamente specifike, marrim të dhëna që janë të zakonshme për të gjithë ndërmarrjen. Falë një kontabiliteti të tillë, kryhet jo vetëm kontrolli mbi gjendjen e flotës së automjeteve, por edhe mbi financat e vetë ndërmarrjes.

Siç mund ta shihni nga sa më sipër, kontabiliteti nuk është i lehtë. Nuk është gjithmonë që specialistët nga departamenti i kontabilitetit që mbajnë shënime të kompanive të transportit janë në gjendje të përpunojnë në mënyrë të pavarur të gjithë treguesit. Programet e specializuara që kryejnë shumë procese vijnë automatikisht në shpëtim në çështje të tilla. Për shembull, softueri (softueri) do të kryejë llogaritjen e treguesve për suksesin e dorëzimit, kompanisë, kontrollit në vetëm disa sekonda. Për krahasim, një person do të kishte shpenzuar shumë më tepër kohë tashmë në fazën e mbledhjes së informacionit të nevojshëm për kontabilitetin dhe llogaritjet.

Sistemi Universal i Kontabilitetit (USU) është softueri - lider në kontabilitet, raportim dhe dokumentacion. Sistemi i Kontabilitetit automatizon një numër operacionesh të kryera më parë me dorë. Është ideale për llogaritjen e dorëzimit në një kompani transporti tashmë për faktin se aftësia e saj për t'u integruar me pajisjet ju lejon të merrni treguesit e dëshiruar nga distanca, automatikisht dhe në internet.

Softueri i shërbimit korrier ju lejon të përballoni lehtësisht një gamë të gjerë detyrash dhe të përpunoni shumë informacione për porositë.

Kontabiliteti i plotë i shërbimit të korrierit pa probleme dhe telashe do të ofrohet nga softueri i kompanisë USU me funksionalitet të madh dhe shumë veçori shtesë.

Kontabiliteti i dorëzimit duke përdorur programin USU do t'ju lejojë të gjurmoni shpejt përmbushjen e porosive dhe të ndërtoni në mënyrë optimale një rrugë korrieri.

Programi i korrierit do t'ju lejojë të optimizoni rrugët e dorëzimit dhe të kurseni kohën e udhëtimit, duke rritur kështu fitimet.

Automatizimi i dorëzimit i ekzekutuar me kompetencë ju lejon të optimizoni punën e korrierëve, duke kursyer burime dhe para.

Automatizimi i një shërbimi korrier, përfshirë edhe për bizneset e vogla, mund të sjellë fitime të konsiderueshme duke optimizuar proceset e dorëzimit dhe duke ulur kostot.

Nëse një kompani kërkon kontabilitet për shërbimet e dorëzimit, atëherë zgjidhja më e mirë mund të jetë softueri nga USU, i cili ka funksionalitet të avancuar dhe raportim të gjerë.

Programi për dërgimin e mallrave ju lejon të monitoroni shpejt ekzekutimin e porosive si brenda shërbimit korrier ashtu edhe në logjistikën midis qyteteve.

Me kontabilitetin operacional për porositë dhe kontabilitetin e përgjithshëm në kompaninë e dërgesave, programi i dorëzimit do të ndihmojë.

Mbani gjurmët e dorëzimit të mallrave duke përdorur një zgjidhje profesionale nga USU, e cila ka funksionalitet dhe raportim të gjerë.

Programi i dorëzimit ju lejon të mbani gjurmët e përmbushjes së porosive, si dhe të gjurmoni treguesit e përgjithshëm financiarë për të gjithë kompaninë.

Kontroll i automatizuar i automjeteve në kompaninë e dërgesës.

Një qasje e re për kontabilitetin e dërgesave në një kompani kamionëshe.

Komunikimi i menjëhershëm me shoferin. Mundësia për të ndryshuar dorëzimin e rrugës në lëvizje.

Kontroll mbi të gjithë treguesit për automjetet e përfshira. Ndjekja e kushteve të mirëmbajtjes, kushteve të funksionimit, orarit të punës, kohës së udhëtimit.

Sistem i përshtatshëm për gjurmimin e kohës së punës së korrierit, llogaritjen e pagës së tij. Shfaqja e të gjithë informacionit të punës në të (kohëzgjatja e shërbimit, aktiviteti, detyrat e kryera, paga, pushimi mjekësor, shpërblimet).

Baza e të dhënave të përshtatshme të produkteve. Aftësia për të organizuar me lehtësi të dhënat, për të gjetur një parcelë në sistem sipas numrit, prodhuesit, marrësit.

Mbajtja e kontabilitetit dhe kontabilitetit të kompanisë së transportit. Sistemi i Kontabilitetit është i përshtatshëm për kompani të çdo orientimi dhe madhësie. Në çdo fushë që promovohet biznesi juaj, programi do të jetë në gjendje ta optimizojë atë.

Thjeshtimi i kontrollit të pagesave hyrëse dhe dalëse. Softueri ka një sistem të integruar njoftimi që do t'ju tregojë se data e afatit po afron, se dikush nuk ka paguar në kohë.

Formimi i shpejtë i raporteve për dërgimin e transportit të mallrave. Shfaqja e të gjithë treguesve përkatës. Aftësia për të renditur saktësisht ata tregues me të cilët dëshironi të krijoni një raport.

Gjenerimi i një itinerari në program, duke marrë parasysh të gjitha ndalesat dhe destinacionet.

Ndërfaqja me shumë përdorues.

Mbrojtja e profilit tuaj dhe të dhënave personale.

Qasje në distancë. Lehtësia është që gjatë rrugës qasja në informacionin e nevojshëm mbetet. Gjithçka që ju nevojitet është interneti.

Një përmbledhje e situatës në depon e dërgesës së transportit, llogaritja e lëvizjes së produkteve në magazinë, monitorimi i pajtueshmërisë me kushtet e ruajtjes që korrespondojnë me përshkrimin e produktit.

Sigurimi i dorëzimit të shpejtë, përmirësimi i gjurmimit.

Forma lakonike për raporte me logon e organizatës suaj të transportit. Duke shfaqur në formularë vetëm ato artikuj që kërkohen për një temë specifike.

Përmbledhja e treguesve për të gjitha garazhet e mjeteve motorike, për korrierët, departamentet, etj.