Çmimi: mujore
Blini programin

Të gjitha pyetjet mund t’i dërgoni në: info@usu.kz
 1. Zhvillimi i softverit
 2.  ›› 
 3. Programe për automatizimin e biznesit
 4.  ›› 
 5. Kontabiliteti i kostove dhe rendimentit të produkteve blegtorale
Vlerësim: 4.9. Numri i organizatave: 793
rating
Vendet: Të gjithë
Sistemi operativ: Windows, Android, macOS
Grupi i programeve: USU software
Qëllim: Automatizimi i biznesit

Kontabiliteti i kostove dhe rendimentit të produkteve blegtorale

 • E drejta e autorit mbron metodat unike të automatizimit të biznesit që përdoren në programet tona.
  E drejta e autorit

  E drejta e autorit
 • Ne jemi një botues i verifikuar i softuerit. Kjo shfaqet në sistemin operativ kur ekzekutojmë programet dhe versionet tona.
  Botues i verifikuar

  Botues i verifikuar
 • Ne punojmë me organizata anembanë botës, nga bizneset e vogla tek ato të mëdha. Kompania jonë është e përfshirë në regjistrin ndërkombëtar të kompanive dhe ka një shenjë elektronike besimi.
  Shenjë besimi

  Shenjë besimi


Tranzicion i shpejtë.
Çfarë doni të bëni tani?Kontabiliteti i kostove dhe rendimentit të produkteve blegtorale
Kur filloni programin, mund të zgjidhni gjuhën.
Choose language

Program i klasit premium me një çmim të përballueshëm

1. Krahasoni konfigurimet

Krahasoni konfigurimet e programit arrow

2. Zgjidhni një monedhë

JavaScript është fikur

3. Llogaritni koston e programit

4. Nëse është e nevojshme, porositni një server virtual me qira

Në mënyrë që të gjithë punonjësit tuaj të punojnë në të njëjtën bazë të dhënash, ju nevojitet një rrjet lokal ndërmjet kompjuterëve (me kabllo ose Wi-Fi). Por gjithashtu mund të porosisni instalimin e programit në cloud nëse:

 • Ju keni më shumë se një përdorues, por nuk ka rrjet lokal midis kompjuterëve.
  Nuk ka rrjet lokal

  Nuk ka rrjet lokal
 • Disa punonjësve u kërkohet të punojnë nga shtëpia.
  Punë nga shtëpia

  Punë nga shtëpia
 • Ju keni disa degë.
  Ka degë

  Ka degë
 • Ju dëshironi të keni kontrollin e biznesit tuaj edhe gjatë pushimeve.
  Kontroll nga pushimet

  Kontroll nga pushimet
 • Është e nevojshme të punoni në program në çdo kohë të ditës.
  Punoni në çdo kohë

  Punoni në çdo kohë
 • Ju dëshironi një server të fuqishëm pa shpenzime të mëdha.
  Server i fuqishëm

  Server i fuqishëm


Llogaritni koston e një serveri virtual arrow

Ju paguani vetëm një herë për vetë programin. Dhe për cloud pagesa bëhet çdo muaj.

5. Nënshkruani kontratën

Dërgoni detajet e organizatës ose thjesht pasaportën tuaj për të lidhur një marrëveshje. Kontrata është garancia juaj se do të merrni atë që ju nevojitet. Kontrata

Kontrata e nënshkruar do të duhet të na dërgohet si një kopje e skanuar ose si një fotografi. Ne dërgojmë kontratën origjinale vetëm për ata që kanë nevojë për një version në letër.

6. Paguani me kartë ose një mënyrë tjetër

Karta juaj mund të jetë në një monedhë që nuk është në listë. Nuk është problem. Ju mund të llogarisni koston e programit në dollarë amerikanë dhe të paguani në monedhën tuaj amtare me kursin aktual. Për të paguar me kartë, përdorni faqen e internetit ose aplikacionin celular të bankës suaj.

Mënyrat e mundshme të pagesës

 • transferte bankare
  Bank

  transferte bankare
 • Pagesa me karte
  Card

  Pagesa me karte
 • Paguani përmes PayPal
  PayPal

  Paguani përmes PayPal
 • Transferimi ndërkombëtar Western Union ose ndonjë tjetër
  Western Union

  Western Union
 • Automatizimi nga organizata jonë është një investim i plotë për biznesin tuaj!
 • Këto çmime janë të vlefshme vetëm për blerjen e parë
 • Ne përdorim vetëm teknologji të avancuara të huaja dhe çmimet tona janë të disponueshme për të gjithë

Krahasoni konfigurimet e programit

Zgjedhja popullore
Ekonomik Standard profesionale
Funksionet kryesore të programit të zgjedhur Shikoni videon arrow down
Të gjitha videot mund të shikohen me titra në gjuhën tuaj
exists exists exists
Mënyra e funksionimit me shumë përdorues kur blini më shumë se një licencë Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mbështetje për gjuhë të ndryshme Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mbështetje e harduerit: skanues barkodi, printera faturash, printera etiketash Shikoni videon arrow down exists exists exists
Përdorimi i metodave moderne të postimit: Email, SMS, Viber, telefonimi automatik me zë Shikoni videon arrow down exists exists exists
Aftësia për të konfiguruar plotësimin automatik të dokumenteve në formatin Microsoft Word Shikoni videon arrow down exists exists exists
Mundësia për të personalizuar njoftimet e dolli Shikoni videon arrow down exists exists exists
Zgjedhja e një dizajni programi Shikoni videon arrow down exists exists
Aftësia për të personalizuar importimin e të dhënave në tabela Shikoni videon arrow down exists exists
Kopjimi i rreshtit aktual Shikoni videon arrow down exists exists
Filtrimi i të dhënave në një tabelë Shikoni videon arrow down exists exists
Mbështetje për mënyrën e grupimit të rreshtave Shikoni videon arrow down exists exists
Caktimi i imazheve për paraqitje më vizuale të informacionit Shikoni videon arrow down exists exists
Realiteti i shtuar për edhe më shumë dukshmëri Shikoni videon arrow down exists exists
Fshehja e përkohshme e kolonave të caktuara nga secili përdorues për vete Shikoni videon arrow down exists exists
Fshehja e përhershme e kolonave ose tabelave specifike për të gjithë përdoruesit e një roli specifik Shikoni videon arrow down exists
Vendosja e të drejtave për rolet që të mund të shtojnë, modifikojnë dhe fshijnë informacione Shikoni videon arrow down exists
Përzgjedhja e fushave për të kërkuar Shikoni videon arrow down exists
Konfigurimi i disponueshmërisë së raporteve dhe veprimeve për role të ndryshme Shikoni videon arrow down exists
Eksporto të dhëna nga tabela ose raporte në formate të ndryshme Shikoni videon arrow down exists
Mundësia e përdorimit të Terminalit të Grumbullimit të të Dhënave Shikoni videon arrow down exists
Mundësia për të personalizuar një kopje rezervë profesionale të bazës së të dhënave tuaja Shikoni videon arrow down exists
Auditimi i veprimeve të përdoruesit Shikoni videon arrow down exists

Kthehu te çmimi arrow

Qiraja e një serveri virtual. Çmimi

Kur keni nevojë për një server cloud?

Qiraja e një serveri virtual është në dispozicion si për blerësit e Sistemit Universal të Kontabilitetit si një opsion shtesë, ashtu edhe si një shërbim i veçantë. Çmimi nuk ndryshon. Ju mund të porosisni një server me qira në cloud nëse:

 • Ju keni më shumë se një përdorues, por nuk ka rrjet lokal midis kompjuterëve.
 • Disa punonjësve u kërkohet të punojnë nga shtëpia.
 • Ju keni disa degë.
 • Ju dëshironi të keni kontrollin e biznesit tuaj edhe gjatë pushimeve.
 • Është e nevojshme të punoni në program në çdo kohë të ditës.
 • Ju dëshironi një server të fuqishëm pa shpenzime të mëdha.

Nëse jeni i aftë për harduer

Nëse jeni i aftë për harduerin, atëherë mund të zgjidhni specifikimet e kërkuara për harduerin. Menjëherë do t'ju llogaritet çmimi për marrjen me qira të një serveri virtual të konfigurimit të specifikuar.

Nëse nuk dini asgjë për harduerin

Nëse nuk jeni teknikisht i zgjuar, atëherë më poshtë:

 • Në paragrafin numër 1, tregoni numrin e njerëzve që do të punojnë në serverin tuaj cloud.
 • Më pas vendosni se çfarë është më e rëndësishme për ju:
  • Nëse është më e rëndësishme të marrësh me qira serverin më të lirë cloud, atëherë mos ndrysho asgjë tjetër. Lëvizni poshtë në këtë faqe, atje do të shihni koston e llogaritur për marrjen me qira të një serveri në re.
  • Nëse kostoja është shumë e përballueshme për organizatën tuaj, atëherë mund të përmirësoni performancën. Në hapin # 4, ndryshoni performancën e serverit në të lartë.

Konfigurimi i harduerit

JavaScript është i çaktivizuar, llogaritja nuk është e mundur, kontaktoni zhvilluesit për një listë çmimesh

Kontabiliteti për kostot dhe rendimentin e produkteve blegtorale kryhet në përputhje me format e aprovuara të standardeve të dokumentacionit. Dokumentet janë të ndryshme dhe ka shumë forma të tyre, duhet theksuar. Mbi bazën e tyre, regjistrimet bëhen në regjistrat e kontabilitetit. Në një ndërmarrje moderne të madhe, këto dokumente dhe regjistra, për pjesën më të madhe, mbahen në formë dixhitale. Në kontabilitetin e shpenzimeve për produktet blegtorale, ekzistojnë tre kategori kryesore. E para përfshin kostot e produkteve blegtorale, gjysmë të gatshme të produkteve blegtorale, rendimentin e ushqimit ushqimor dhe materialet e konsumit, të cilat përdoren plotësisht në proceset e prodhimit. Shpenzime të tilla përfshihen në procedurat e kontabilitetit sipas dokumenteve të ndryshme dhe faturave. E dyta përfshin kostot e instrumenteve të punës, të tilla si pajisjet e kontabilitetit, pajisjet teknike, të cilat paraqiten gjithashtu në dokumentacionin e kontabilitetit. Dhe, së fundmi, kompania kryen llogaritjen dhe menaxhimin e shpenzimeve të punës sipas fletës së kohës, listës së pagave, porosive të ndryshme për detaje dhe stafit. Dokumentet për llogaritjen dhe menaxhimin e rendimentit të produkteve blegtorale përfshijnë ditarë të rendimenteve të qumështit, pasardhësve të kafshëve, akte për transferimin e kafshëve në një grupmoshë tjetër, largimin si rezultat i therjes ose vdekjes.

Possibleshtë e mundur që në fermat e vogla të gjitha këto regjistra të mbahen ende thjesht në letër. Sidoqoftë, për komplekset e mëdha të bagëtive, ku bagëtia numëron qindra kafshë, linjat mekanike për mjeljen dhe shpërndarjen e ushqimit, përpunimi i lëndëve të para dhe prodhimi i mishit dhe produkteve të qumështit përdoren, një sistem kontrolli kompjuterik është thelbësor për një rrjedhë të punës të pandërprerë.

Softueri USU është një produkt unik që plotëson të gjitha kërkesat për programin më të efektshëm të kontabilitetit të rendimentit të bagëtisë. Ndërmarrjet blegtorale të çdo madhësie dhe specializimi, të tilla si fabrikat e mbarështimit, firmat e vogla, fermat e majmërisë, komplekset e mëdha të prodhimit, etj. Kontabiliteti për kostot dhe rendimentin e produkteve blegtorale mund të mbahet si ndaras për secilën njësi, të tilla si zona eksperimentale, tufa, linja e prodhimit, etj., Dhe në një formë përmbledhëse për ndërmarrjen në tërësi. Ndërfaqja e përdoruesit e softuerit USU është e organizuar mirë dhe nuk shkakton vështirësi në procesin e zotërimit të tij. Mostrat dhe modelet e dokumenteve për llogaritjen e kostove të prodhimit dhe rendimentin e produkteve të gatshme, formularët e kontabilitetit dhe tabelat u krijuan nga dizajnerë profesionistë.

Tabelat e programueshme ju lejojnë të bëni vlerësime të kostos për secilin lloj të produktit, të rillogaritur automatikisht në rast të ndryshimeve në çmimet e lëndëve të para, produkteve gjysëm të gatshme, etj. Urdhërat për furnizimin e ushqimit, të dhëna për rendimentin e produkteve nga linjat e prodhimit, raportet mbi rezervat e magazinës, etj janë grumbulluar në një bazë të dhënash të vetme të centralizuar. Duke përdorur informacionin e grumbulluar statistikor, specialistët e kompanisë mund të llogarisin normat e konsumit të lëndëve të para, ushqimit për kafshë, produkteve gjysëm të gatshme, bilanceve të aksioneve, të planifikojnë punën e shërbimit të furnizimit dhe linjat e produkteve. Të dhënat e rendimentit përdoren gjithashtu për të zhvilluar dhe rregulluar planet e prodhimit, mbledhjen e porosive dhe dorëzimin e tyre tek klientët, etj. Mjetet e integruara të kontabilitetit lejojnë menaxhimin e fermës të marrë shpejt informacion në lidhje me faturat e parave, shpenzimet urgjente, zgjidhjet me furnizuesit dhe buxhetin , dinamika e të ardhurave dhe shpenzimeve në një periudhë të caktuar, etj.

Softueri USU siguron automatizimin e aktiviteteve të përditshme dhe kontabilitetin në ndërmarrjen e kafshëve, optimizimin e kostove dhe zvogëlimin e shpenzimeve operative që ndikojnë në çmimin e kostos, duke rritur përfitimin e biznesit në tërësi. Kontabiliteti i kostove dhe rendimentit të produkteve blegtorale brenda kornizës së Softuerit USU kryhet në përputhje me format e dokumenteve të aprovuara për industrinë dhe në përputhje me rregullat e kontabilitetit. Programi plotëson të gjitha kërkesat e legjislacionit që rregullon blegtorinë e caktuar, si dhe standardet moderne të IT.

Cilësimet bëhen duke marrë parasysh specifikat e klientit, normat e brendshme dhe parimet e ndërmarrjes. Kostot e përsëritura llogariten dhe postohen automatikisht në zërat e kontabilitetit. Rendimenti i produkteve të gatshme regjistrohet çdo ditë sipas dokumenteve kryesore. Një numër pikash kontrolli në të cilat programi regjistron kostot dhe rendimentet e produkteve blegtorale nuk ndikon në efikasitetin e sistemit.

Një vlerësim i llogaritur automatikisht i kostos është vendosur për secilin produkt. Në rast të një ndryshimi në kostot e lëndëve të para, produkteve gjysëm të gatshme, ushqimit, etj për shkak të një rritje në çmimet e shitjes, ose arsye të tjera, llogaritjet rillogariten nga programi në mënyrë të pavarur. Forma e integruar llogarit koston e prodhimit në dalje nga vendet e prodhimit. Porositë për produktet blegtorale të fermës ruhen në një bazë të dhënash të vetme.

Funksionimi i magazinës është optimizuar për shkak të integrimit të pajisjeve të ndryshme teknike, të tilla si skanuesit e kodit bar, shkallët elektronike, terminalet e mbledhjes së të dhënave, etj., Të cilat sigurojnë trajtim të shpejtë të ngarkesave, kontroll të kujdesshëm të hyrjes, inventar në internet të bilanceve, menaxhim të qarkullimit të inventarit që zvogëlon ruajtjen kostot dhe dëmet nga mallrat e skaduar, duke ngarkuar raporte mbi bilancet aktuale për ndonjë datë të caktuar. Automatizimi i proceseve të biznesit dhe llogaritja ju lejon të planifikoni në mënyrë efektive punën e furnizimit dhe shërbimit të prodhimit, të përcaktoni normat e konsumit të lëndëve të para, ushqimit dhe materialeve, të rregulloni porositë dhe të zhvilloni rrugë optimale transporti kur produktet u dorëzohen klientëve.

Formimi dhe shtypja e dokumenteve standarde, fletëve të kostove, ditarëve të daljes, formave të porosive, faturave, etj kryhet nga sistemi automatikisht. Skeduluesi i integruar siguron aftësinë për të programuar parametrat dhe termat për përgatitjen e raporteve analitike vendosur frekuencën e rezervimit, etj. Mjetet e kontabilitetit sigurojnë marrjen e raporteve operacionale mbi marrjen e pagesave, shlyerjet me furnitorët, pagesat në buxhet, shkruaj- jashtë kostove aktuale, etj.