Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 664
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Адреса пошта

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Адреса пошта
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте адреса за пошта


Директното испраќање е прогресивна алатка за модерен бизнис. За што служи и која програма е најдобра за користење за директно испраќање? Повеќе за ова. Директното испраќање е една од компонентите на директниот маркетинг. Директното испраќање се врши на одредени адреси на е-пошта, билети, каталози, бонуси, дискови, презентации, видеа, разгледници, билтени, информации за рекламирање, презентации и други маркетиншки производи може да се испраќаат. И правните и физичките лица можат да се претплатат на мејлинг листата. Користејќи таргетирано испраќање, деловните субјекти и другите учесници ја информираат целната публика по локација, ова е важна компонента, бидејќи примачот ги добива потребните информации брзо и индивидуално, без посредници. Важно е да се избере вистинскиот софтвер за директно испраќање. Целната дистрибуција може да биде масовна и насочена. Во случај на масовна дистрибуција на какви било пораки, се врши дистрибуција на општа едукативна адреса; во случај на насочена дистрибуција, информациите се однесуваат само на целната публика. Масовната дистрибуција, по правило, се избира на географска основа; овој пристап е применлив, на пример, при отворање на нова продавница, доколку сопственикот сака да им го пренесе на своите потенцијални потрошувачи датумот на отворање, асортиманот итн. Поштата со адреси може да биде релевантна за трговски претпријатија, производствени компании, за спортски центри, хемиско чистење, логистички компании, медицински установи, финансиски и туристички компании, поправки, центри за обука и кои било други организации. Директното испраќање е начин да одржувате контакт со вашите клиенти, како и со потенцијалните купувачи и клиенти на услуги. Многу е важно да се размисли за мејлинг листата за со отворање на е-пошта примачот да може да ја разбере суштината на испратената порака или писмо, поради што бил вознемирен. Со цел правилно да се изврши дистрибуцијата на е-пошта, важно е да се избере вистинскиот софтвер, еден од таквите производи е ресурс од компанијата Universal Accounting System. Во програмата, можете да ги следите клиентите, со воведување на потребните информации за контакт. Во USU можете да поставите автоматско испраќање на СМС-пораки, адресна дистрибуција на електронски пораки. Во однос на директното испраќање по е-пошта, тоа може да се изврши со приложени датотеки, формулари, документи и така натаму. Системот може да се конфигурира за масовно испраќање. Програмата овозможува и можност за директно испраќање преку Viber, кога е интегрирано со телефонија, преку програмата може да се прават гласовни повици, тие можат да се прават и автоматски и индивидуално, на точка. Апликацијата овозможува да се генерираат различни типови на шаблони за известувања и така натаму. Програмата е многу лесна за работа, не е оптоварена со непотребна функционалност. Избираме какви било дополнителни функции за нарачка. Можете да извршите брз почеток со увоз на информации од електронски медиуми или можете да ги внесете рачно. Достапен е и брз извоз на податоци. На нашата веб-страница можете да најдете пробна верзија на производот, која ќе ви ја даваме бесплатно за одреден период. Универзален сметководствен систем - насочено испраќање и многу други можности за вашиот бизнис во еден софтвер.

Програмата за повикување клиенти може да се јави во име на вашата компанија, пренесувајќи ја потребната порака за клиентот во гласовниот режим.

Програмата за испраќање ви овозможува да прикачите разни датотеки и документи во прилог, кои се генерираат автоматски од програмата.

При праќање на маса СМС, програмата за испраќање СМС однапред ги пресметува вкупните трошоци за испраќање пораки и ги споредува со состојбата на сметката.

Програмата за испраќање соопштенија ќе помогне вашите клиенти секогаш да бидат во тек со најновите вести!

Програмата за билтен за е-пошта е достапна за испраќање до клиенти ширум светот.

За да ги известите клиентите за попусти, да пријавите долгови, да испраќате важни објави или покани, дефинитивно ќе ви треба програма за писма!

Можете да ја преземете програмата за испраќање во форма на демо верзија за тестирање на функционалноста од веб-страницата на Универзалниот сметководствен систем.

Програмата за појдовни повици може да се менува според индивидуалните желби на клиентот од страна на развивачите на нашата компанија.

Испраќањето и сметководството на писмата се врши преку испраќање на е-пошта за клиентите.

Програмата за СМС пораки генерира шаблони, врз основа на кои можете да испраќате пораки.

СМС софтверот е незаменлив асистент за вашиот бизнис и интеракција со клиентите!

Програмата за масовно испраќање ќе ја елиминира потребата да се формираат идентични пораки до секој клиент посебно.

Бесплатната програма за испраќање до е-пошта испраќа пораки до која било адреса на е-пошта што ќе ја изберете за испраќање од програмата.

Програма за испраќање СМС ќе ви помогне да испратите порака до одредена личност или да направите масовно испраќање до неколку примачи.

Програмата за испраќање писма до телефонски броеви се извршува од индивидуален запис на серверот за смс.

Програмата за СМС преку Интернет ви овозможува да ја анализирате испораката на пораки.

Бесплатна програма за СМС пораки е достапна во тест режим, купувањето на самата програма не вклучува присуство на месечни претплати и се плаќа еднаш.

Софтверот за пошта Viber овозможува испраќање на пригоден јазик доколку е неопходно да се комуницира со странски клиенти.

Програмата за автоматско испраќање пораки ја консолидира работата на сите вработени во една програмска база на податоци, што ја зголемува продуктивноста на организацијата.

Бесплатна програма за дистрибуција на е-пошта во пробниот режим ќе ви помогне да ги видите можностите на програмата и да се запознаете со интерфејсот.

Програмата за пораки на вибер ви овозможува да формирате единствена база на клиенти со можност за испраќање пораки до месинџерот Вибер.

Програмата за испраќање СМС од компјутер го анализира статусот на секоја испратена порака, одредувајќи дали е испорачана или не.

Бесплатниот бирач е достапен како демо верзија две недели.

Програмата Универзален сметководствен систем може целосно да се прилагоди за директно испраќање.

Софтверот овозможува да се формира информативна база за клиентите и за сите други субјекти со кои треба да одржувате интеракција.

Во системот, можете да поставите испраќање СМС пораки, тоа може да се врши поединечно и на големо.

Апликацијата може да се програмира да испраќа масовни пораки на одредени датуми или часови, со претходно избрани шаблони или прилози.

Преку софтверот, можете да извршите масовна дистрибуција на е-пошта адреси.

Сите датотеки може да се прикачат на пораките за адреси.

Преку USU, можете да извршите модерно директно испраќање на Viber.

Ако вашата компанија обезбедува интеграција со телефонијата, ќе можете да остварувате гласовни повици. Апликацијата ќе повика организација или поединец во ваше име и ќе обезбеди важни информации.

Во програмата, можете да креирате различни шаблони за известувања или текстуални пораки.

Шаблоните може да се зачуваат и да се користат во идните активности.

Сите информации во програмата се консолидирани и зачувани во историјата.

USU се одликува со прекрасен дизајн, едноставен и разбирлив работен простор, капацитет на функционалност, современи пристапи кон сметководството и деловниот менаџмент.

Лесна програма нема да ве принуди да потрошите многу време за совладување на принципите на софтверот.

Можете брзо да ја започнете вашата активност во софтверот со увоз на податоци од електронски медиуми или можете рачно да внесувате податоци.

Во програмата, можете да го разликувате пристапот за различни вработени.

Системот има и други функции, за кои можете да дознаете повеќе на нашата веб-страница.

Можете да работите во програмата на кој било јазик погоден за вас.

USU е целосно лиценциран производ.

Универзален сметководствен систем - удобна работа со целно испраќање и други алатки за управување со бизнисот.