Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 783
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Програма за продажба на стоки

Внимание! Можете да бидете наши претставници во вашата земја или град!

Описот на нашата франшиза можете да го погледнете во каталогот за франшиза: франшиза
Програма за продажба на стоки

Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

  • Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.


Choose language

Цена на софтвер

Валута:
JavaScript е исклучено

Нарачајте програма за продажба на стоки


Продажба во продавница - посебен вид активност поврзана со продажба на доста специфична стока - парчиња средства (најчесто облека, поретко - чевли, додатоци и сл.), Останати на залиха. Сметководството обично вклучува водење на сите видови евиденции со голем удел во записите на акциите и продажбата. Најсигурен и најлесен начин да ја направите програмата за продавници целосно оперативна е програма за продажба на стоки. Секоја програма за продажба на стоки е дизајнирана да организира работа на трговско друштво, да го забрза процесот на обработка и систематизација на податоците и да го нормализира работниот тек (особено работата на одделот за продажба). Некои менаџери, сметајќи дека нашле поевтин начин за купување програма за продажба на стоки, одлучуваат да ја преземат програмата за продажба на стоки преку Интернет, барајќи од програмата за пребарување на страницата за пребарување, да продаваат стоки бесплатно или програмите за бесплатно преземање на стоки. Треба да се објасни дека ваквиот пристап кон проблемот е потполно погрешен и не само што може да ја наруши вашата доверба во програмите за автоматско сметководство, туку и да доведе до губење на информации. Факт е дека не секој програмер ќе се грижи за одржување на бесплатна програма за продажба за да ја контролира продажбата на стоки (и ако е така, не без таков стимул како што се парите), и оваа потреба за техничка поддршка порано или подоцна сигурно ќе се појавуваат. Со други зборови, сите експерти ја препорачуваат само програмата за продажба купена од сигурни програмери.

Најсигурна програма за продажба на стоки и контрола на складирање - USU-Soft. Оваа програма за продажба на стоки има многу предности во однос на нејзините аналози и е во состојба многу брзо да ги покаже најдобрите резултати. Се карактеризира со висок квалитет на извршување, лесна употреба, пријатни буџетски трошоци и програма за фер одржување. Програмерите на USU-Soft имаат меѓународен знак на доверба D-U-N-S, што го потврдува признавањето на оваа програма за продажба на управување со стоки низ целиот свет како еден од најквалитетните производи за продажба на стоки. Програмата за продажба на управување со стоки што ви помага да ја олесните продажбата на стоки ви овозможува да користите не само стандардна опрема во продавницата (опрема за продавница и магацин - скенери за баркодови, принтери за прием, етикети, итн.), што сè уште не ги совладале сите продавници - модерни терминали за собирање податоци (DCT). Ова е малку компактен уред, кој вработениот едноставно го носи во џеб и го користи по потреба. Пример: за да направите попис, го користите и заштедувате многу време. Податоците се читаат и потоа се пренесуваат во главната база на податоци. Уредот е способен да складира одредена количина на податоци, што е значителен плус. Така, дури и во магацините има премногу предмети, можете да ги додадете сите во базата на податоци, а капацитетот на складирање на продажниот систем на сметководство е неограничен.

Работата со клиенти исто така заслужува посебно внимание. Информациите за клиентите може да се внесат директно на благајната. На пример, внесувате во сметководствениот систем на управување со продажба и нарачки, името, презимето, патронимското име на клиентот, како и колку години има, ако сакате, неговите / нејзините преференции и сл. На секој клиент му се доделуваат бонуси за секое купување. Сметаме дека нема смисла да се објасни кој е системот на бонуси, бидејќи сите продавници веќе долго време ја користат оваа стратегија за привлекување и задржување на клиенти. Малкумина можат да одолеат на можноста да ги користат овие натрупани бонуси наместо пари и да купат повеќе стоки во вашата продавница. Seeе видите кои купувања купува клиентот и добива бонуси. Така, ќе разберете што тој или таа претпочита и на тој начин испраќате рекламирање и нудите да купите нешто друго, охрабрувајќи го да потроши уште повеќе. Клиентите исто така можат да бидат поделени во категории за да може полесно да се движат низ огромна база на податоци што има информации за голем број клиенти. Менаџментот на клиенти е она што е потребно во секоја деловна организација.

Оваа поделба може да се заснова на различни критериуми: врз основа на бројот на посети (на редовни и ретки клиенти); засновано на присуство или отсуство на поплаки (на оние кои никогаш не се жалат и на оние кои тоа го прават постојано); врз основа на одредени набавки, на возраст, улица на живеење, итн. Некои клиенти дури заслужуваат да добијат статус ВИП и сите привилегии што им се потребни. И за да бидете секогаш во контакт со вашите клиенти, можете да користите 4 начини на комуникација - Viber, СМС, е-пошта, па дури и говорен повик. Можете да испраќате реклами, каталози, специјални понуди, попусти или да поканувате на настани, да им честитате на празниците, да се заблагодарите за купувањето, да информирате за нови пристигнувања на стоки и многу повеќе.

Дали сакате да избегнете грешки кога работите со производи и продажба? Дали сакате да префрлите дел од монотоната работа на машина што може да се справи со тоа многу подобро и побрзо? Дали сакате да го оптимизирате вашиот бизнис толку многу што вашите конкуренти ќе заостанат многу? Потоа слободно изберете ја нашата програма за продажба на контрола и автоматизација. Ние го гарантираме сето ова, па дури и повеќе. Ние сме навикнати пријатно да ги изненадуваме нашите клиенти. На нашата официјална веб-страница ќе ги најдете сите информации што ви требаат, како и да можете да преземете бесплатна демо-верзија за да ја инсталирате во вашата компанија и да проверите дали сè што ви кажуваме е вистина или не. Можеме да ве увериме дека нашиот единствен систем за автоматизација и модернизација на бизнисот нема да ве разочара и дефинитивно ќе сакате да продолжите да го користите! Контактирајте не на кој било начин што сакате. Ние секогаш сме во контакт и со задоволство ќе одговориме на какви било прашања.