Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство на вработените
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 731
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство на вработените

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


сметководство на вработените
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство на вработените


Сметководството за вработените мора да се изврши без да се искористи со помош на нашите вработени кои ја создадоа програмата USU Software system. За сметководство од страна на вработените, треба внимателно да ја проучите постојната мултифункционалност на сметководствената база USU Software, во чиј развој на сметководство помага нашата пробна демо верзија, што е бесплатен и едноставен систем според неговите можности. Во сметководството на секој вработен, дополнителната функционалност на програмата за сметководство на софтвер USU е корисна во голема мера, што нашите водечки вработени помагаат да се додадат на барање на клиенти. Разновидни можности во достапен формат придонесуваат за активен сметководствен развој на работните процеси со воведување на потребните документи во софтверот. Далечинското сметководство на вработените треба да се изврши со целосна сметководствена контрола во однос на квалитетот на работата и брзината на создавање на работниот тек. За сметка на далечински вработен, најлесниот начин е да се применат од широк спектар на функции, разни потребни можности што треба да се користат како што е наменето. Телекомјутерите значително ги занемаруваат нивните описи на работни места и користат различни несоодветни програми за време на работното време. Но, со оглед на состојбата со пандемијата, многу претпријатија немаа друг избор освен да се префрлат на далечна работа со целосно сметководство над постојниот список на вработени. Според форматот на далечинско сметководство, во текот на работата, може да се појават разни прашања, за кои треба да контактирате со нашата компанија за помош, каде што нашите специјалисти можат да дадат навремен совет. На значаен асистент во процесот на креирање документи и систем за следење на сметководството со надзор може да му помогне постојната мобилна верзија на софтверот, која брзо го извршува целиот потребен работен опсег на активности. Далечинско сметководство на вработените го бараа скоро сите претпријатија што се префрлија на далечинско сметководство бидејќи имаше значително намалување на работниот капацитет предизвикано од неправеден однос на вработените кон нивните директни работни одговорности. Настаните од минатата година не оставија ниту една компанија во стабилна позиција, но ја поткопаа економската состојба на многу претпријатија што претрпеа загуби, а особено банкротираа. Целиот прилив на раководители на различни деловни слоеви се свртеа кон нашата компанија за да ги усовршат своите функционални способности, во врска со кои програмата за сметководство на системот USU Software претрпе масовно подобрување, а исто така се зголеми и растот на побарувачката на пазарот за продажба. Со сигурност може да се каже дека воведовте сигурен и доверлив пријател на вашата компанија за какви било прашања и процеси за работа со сметководство со максимална ефикасност во однос на функционалноста во форма на програмата на системот за сметководство на софтверот USU. Со помош на современи дигитални технологии, вие сте во можност навремено и ефикасно да ги контролирате вашите подредени и вработените кои вршат далечинско сметководство. Системот автоматски го следи извршувањето на работните задачи од почетокот на работниот ден со инсталирање на сензор за привремен надзор. Добиените информации брзо префрлени за обработка и верификација до раководството на компанијата, како и до одделот за персонал и сметководство за последователна употреба во времето на платата и дополнителните исплати. Креираното сметководствено известување по избор на клиентот, да се обезбеди во која било графичка форма, тоа може да биде графикони, графикони, табели, хистограми. Земајќи ја предвид најновата состојба, можеме директно да кажеме дека побарувачката за овој софтвер значително се зголеми, со тоа што има редовни клиенти, софтверската база USU доби многу позитивни критики и добро утврдено име. Регистрацијата на далечинско сметководство на вработените е важна компонента за дирекцијата, која може да ги идентификува вработените со несовесен став кон нивните работни должности и да се збогува со нив бидејќи лицето не може да се менува. Базата на софтвер УСУ, од своето основање, помина каква било проверка дека можеме да ја докажеме неговата супериорност во однос на другиот софтвер со добивање, на еден или друг степен, доказ за фактот на недостатоци. Ако ја споредиме сметководствената програма USU Software system со други бази на податоци, тогаш можете да го цените едноставниот и интуитивен работен интерфејс што го има софтверот, со можност да научите како да работите самостојно. Најпогоден процес на следење од можноста за прегледување на екранот на вработениот, со можност за поврзување со неговиот работен компјутер и примање податоци во форма на слики за секој период на работно време. Пред да започнете да ги гледате вработените, директорите на компаниите треба да ги известат вработените за овој момент за да ја зголемат продуктивноста и да ја намалат релаксацијата. Во различни работни процеси, можете да користите какви било примарни документи за да го проучите списокот на списанието на базата на сметководство на УСУ. Со стекнување на низа дополнителни контролни и сметководствени можности, нема да дозволите вработените брзо да ги примаат своите плати, и секој мора, како и досега, да има време да ги исполни своите работни должности. Бидејќи, за време на кризата, малите и средни бизниси претрпеа значително страдања, нема потреба да се зборува за релаксација на вработените, кои можат дополнително да ја поткопаат тешката економска состојба на компаниите. Само канцелариските работници преминуваат во далечински формат за вршење на работни активности, а вработените од производен карактер ја продолжуваат својата работа во продавницата, како и досега. Смело се вели дека овој излез помага во тешка состојба, која мора да се преживее со што помалку загуби за економијата и претпријатијата. Одење далечински помага во усогласување на конкурентноста и профитабилноста на компанијата, истовремено минимизирајќи ги различните трошоци и трошоци. Корисниците се во можност да пресметуваат на далечина со список на вработени со внесување информации во пресметката на платите, според посебна извештајна картичка со ознаки на работно време на ден. Ако постои корпоративна мрежа, тогаш таа исто така е соодветно следена, обезбедувајќи неограничен број работници со можност за далечинско работење. Вработените можат поплодно да комуницираат едни со други користејќи различен формат на можности да ги видат едни со други завршените информации во режимот на гледање. Можете самостојно да ги промените поставките на индивидуалниот карактер за голем број ваши работни задачи во базата на податоци за сметководство на УСУ. Компаниите од која било големина можат да ја купат програмата за софтвер на USU, наменета за сите клиенти, без оглед на обемот на нивното производство. Јасна и едноставна конфигурација на базата на податоци за сметководство USU софтвер е значајна предност на компанијата, во врска со која ќе можете ефикасно и ефикасно да ги извршувате работните задачи на управата на компанијата и да ги испраќате за верификација по е-пошта. Со аквизиција на програмата за софтвер на УСУ за време на кризниот период, можно е ефикасно и ефикасно да се водат евиденции за вработените од далечина во текот на нивните работни активности.

Сметководствената програма постепено развива база на изведувачи со потребниот процес на пополнување на референтни книги. За постојните должнички обврски, започнувате да произведувате документација во основата за потпишување од двете страни. Работниот ден на секој вработен треба јасно да се следи според бројот на часови работени во софтверот. Сите потребни примарни документи можат автоматски да ги примаат директорите на компанијата, како и клиентите и добавувачите.

Бројни сметки за оданочување целосно формирани во базата на податоци и пренесени на посебна страница.

Можете брзо да генерирате пресметка за создавање плати во софтверот со податоци за дополнителни трошоци. Започнувате процес на увоз на информации во нова база на податоци за брзо да започнете да работите со добиените информации. Треба да ги известите вашите вработени за обемот на извршената работа од нив, со прегледување на мониторите на сите достапни вработени. Корисниците можат брзо и ефикасно да генерираат податоци за банкарски процеси во врска со безготовински цели во софтверот.

Далечниот промет на готовина е целосно формиран во базата на податоци со внесување на податоци во книгата за готовина за трошоци и потврди. Во програмата, корисниците можат да направат попис користејќи модерна опрема за бар-кодирање. Излегува во софтверот да се изготват разни распореди за работа што можат да обезбедат целосна слика за тоа што се случува. Дијаграмите ажурираат за перформансите на вработените со методот на споредба и во однос на академските перформанси при извршување на работата во софтвер.

Достапната пробна демо верзија на програмата поволно влијае на желбата на клиентот да ја купи главната база. Вие сте во можност да ја инсталирате мобилната програма за неколку минути на мобилен телефон, што помага да ги контролирате вработените додека сте надвор од канцеларија. Излегува на влезот во просторијата за да се инсталира опрема за препознавање изглед, што помага да се пресметаат личните податоци преку софтверот.

За брз сет на документација, доволно е да користите курзив во пребарувач и да ги напишете податоците за целото име. Пред да започнете со работа во софтверот, треба да поминете низ брза регистрација, што обезбедува информации за најавувањето и лозинката за вработените.

Сите договори со финансиската страна автоматски се рефлектираат во софтверот со процесот на обновување.

Корисниците се во можност да користат различни табели за водичи за да го контролираат и водат процесот на набудување. Користејќи ја одликата за пораки, можете да користите информации за клиентите и да водите евиденција за вработените од далечина. Потребното автоматско бирање е наредено на таков начин што тој известува во име на компанијата снабдувач и спроведува далечински режим. Во процесот на управување со документи, ги имате потребните информации што ги пренесувате со метод на увоз на избраното побезбедно место. Програмата во процес на оддалечена активност покажува статистика за работата што ја вршат вработените. Имајќи едноставен и лесен интерфејс во базата на податоци, можете сами да го дознаете и да не вклучувате специјалисти од надвор. Со формирање на специјални извештаи во програмата, можете да контролирате клиенти кои не го завршиле целосно преносот од далечина. Имате под контрола информации за состојбата на магацините, бројот на движења на стоки, стоки и материјали.