Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство за отсуство од работа
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 747
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство за отсуство од работа

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


сметководство за отсуство од работа
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство за отсуство од работа


Погрешно сметководство за отсуство на какви било активности на работа и ненавременост, патот не е кон просперитет, туку намалување на статусот и ефикасноста на претпријатието. За правилно водење на евиденција, во отсуство на грешки и ниски резултати, потребен е индивидуален пристап и специјализирана програма што може да ги реши проблемите и да го оптимизира работното време без никакви грешки и тешкотии. Постои голем избор на разни апликации на пазарот, но софтверскиот систем USU е неопходен асистент по прифатлива цена и бесплатна претплата, со диференцијација на корисничките права кои се разликуваат од другите по функционалноста и позицијата што ја држат. Модулите и јазиците се избираат индивидуално за секоја организација, на барање и погодност на секого. Вработените самостојно избираат алатки, земајќи ја предвид работата во претпријатието. Во повеќеканален режим на сметководство за управување, вработените имаат можност да пристапат до апликацијата со најавување на сметката под лична најава, внесување податоци во дневниците за сметководство и активности на работата на секој вработен, снимање на читања за влез и излез, отсуство и паузи за ручек. Сите дејства се прикажани во апликацијата, снимајќи го секое дејство на корисникот, обезбедувајќи упатства со точни податоци. Во режим на повеќе корисници, специјалистите можат да разменуваат податоци, да комуницираат едни со други, пренесувајќи податоци и пораки, и преку локалната мрежа и преку Интернет. Раководството може да анализира и да води евиденција за секој подреден, гледајќи податоци во реално време од нивниот уред, што покажува активности на вработените, според работата и нивното отсуство, формирајќи табели и дневници со точни отчитувања. Во отсуство на информации за извршените операции подолго време, сметководствениот систем автоматски генерира извештај, информирајте го одговорното лице за решавање на ова прашање, земајќи ги предвид најновите активности и обемот на извршената работа, без грешки и прекршувања.

Вработените можат истовремено да ги извршуваат своите работни задачи, земајќи го предвид присуството на индивидуален запис, преку кој системот ги чита информациите и го пресметува реално работеното време, земајќи ги предвид распоредите за работа, за да ги пресмета месечните плати. Можно е да се видат сите операции за секој вработен во далечински режим, имајќи главен компјутер на кој се прикажуваат сите информации во форма на посебни прозорци, кои се обележани со различни бои и податоци што се делегираат во зависност од работната активност. Во отсуство на податоци за вработените, системот издава информации, обезбедувајќи детални и ажурирани информации, што исто така овозможува влегување во посебен прозорец на избраниот вработен, гледање на сите информации за активностите, за времетраењето на задачите, работата, отсуство и сл.

Анализирајте ја работата на софтверот и тестирајте ги сите можности, достапни преку демо-верзијата, која е достапна бесплатно. Можете да се консултирате за сите прашања со нашите специјалисти, кои со задоволство советуваат за посочените броеви.

Сметководството за отсуство на работа и контрола врз работните активности и времето се врши автоматски, помагајќи во спроведувањето на поставените операции, автоматизирање на сите процеси, одговорност за секоја задача, со намалување на работата и напорите на специјалистите.

Преносот на податоци се врши не без отсуство на дополнителни апликации или вградени уреди со главниот компјутер, како одраз на точни материјали за анализа на ефективноста на извршената работа, со отсуство на разни видови грешки и посети на разни страници и игри платформи .

Автоматизацијата на производствените активности ќе се намали со работни активности и ресурси на претпријатието.

Менаџерот, за разлика од неговите подредени, има неограничени можности, кои се поделени за секој според степенот на службено сметководство, обезбедувајќи висококвалитетна заштита на читањата на информациите. Далечинско сметководство на унифициран информациски систем преку отсуство на дополнителна работа ги обезбедува потребните документи и информации што се зачувани во електронска верзија на оддалечен сервер. Во отсуство на контекстуален пребарувач, незаменлив асистент, го оптимизирате работното време на специјалисти. Податоците можат да се внесуваат рачно или автоматски со увоз на материјали од различни извори. При пресметување на работното време, треба да се евидентираат детални информации за работата, за статусот и отсуството на корисниците на работните места, споредувајќи и пресметувајќи единствен број на работни часови за последователна награда.

Во далечински режим, податоците се пренесуваат преку мрежата, синхронизираат работни уреди на корисникот во апликацијата, во отсуство на проблеми со Интернет, прикажувајќи ги на главниот екран на читателот сите прозорци од работните панели на вработените.

Класификацијата на сите материјали во една или друга категорија овозможува ефикасно и компетентно водење евиденција на податоците, без ограничување на квантитативните индикатори и формати, табели и документи.

Информациите и пораките се испраќаат во реално време преку локално или преку Интернет, без никакви проблеми. Мулти-кориснички сметководствени и канали за управување им овозможуваат на сите вработени еднократен пристап до сметководствениот систем под индивидуални права и можности, код за пристап. Вработениот е во состојба да ги извршува задачите доделени на нив, кои се внесуваат за заедничка визија во планерот на целите и задачите. Во случај на продолжено отсуство и не-манифестирање на активни активности и задачи, автоматската програма работи со известување со скокачки пораки, менувајќи ги боите на индикаторот. Со следење на најновата работа, можно е да се анализираат перформансите и потенцијалот на секој вработен.

Интерфејсот на сметководствената апликација е прилагоден од секој корисник независно, избирајќи ги потребните модули, екранот за прскање и примерок за генерирање документи. Модулите се избираат индивидуално за секоја организација, со можност за развој на индивидуално лого. Сметководството и следењето на отсуството на работа кога ја користите нашата алатка помагаат во подобрување на квалитетот и перформансите. Резервната копија на сите информации автоматски се зачувува на серверот, обезбедувајќи долгорочно складирање непроменето. Дизајнот на документи и извештаи се изведува во автоматски формат, без ограничувања. Работата се изведува со скоро сите формати на Microsoft Office.

Недостатокот на врска на разни високо-технолошки уреди нема продуктивен ефект врз развојот на бизнисот, со што нашата програма обезбедува синхронизација и сметководство на уредите и апликациите.