Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство при работа на далечина
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 172
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство при работа на далечина

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


сметководство при работа на далечина
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство на далечна работа


Да се земе предвид секој вработен кога работи далечински е исклучително важно во моментот, со оглед на светската ситуација, економскиот пад и преминот кон далечинска работа. Сметководството за далечинска работа треба да го бележи реалното време на работа, квалитетот на активностите и количините. Сметководството за управување со далечинска работа не е комплицирано, со мал седиште на вработени, но кога станува збор за десетици работници кои покрај работата можат да се занимаваат и со дополнителни видови на работа, тоа е доста тешко и ризично. Далечинското сметководство на работата на компјутер овозможува секојдневно гледање на активностите на вработените, анализирање на бројот на поминати часови и квалитетот со обемот на извршените задачи, но во отсуство на специјализиран софтвер, тешко е да се анализира општата состојба работи. Искористете ја нашата единствена и совршена програма USU Софтверски систем, кој помага не само во производствениот дел од спроведувањето на одредени активности. Исто така, го оптимизира работното време од далечина, цело време ја следи работата на вработените, презентира извештаи и дијаграми, го прикажува работниот панел од компјутерот на подредениот, во форма на прозорец од мониторот на камера за видео надзор. Менаџерот е во состојба да ги следи оддалечените активности на вработените, како сите да се во канцеларија, анализирајќи го напредокот и квалитетот на извршените операции, прелистувајќи низ временската рамка на извршените активности, гледајќи занимање и затишје, анализирајќи го видот на грешката работник може да влезе во системот без да го исклучува компјутерот, давајќи му разбирање дека работи, но всушност оди за неговите лични работи. Програмата за управување со сметководството обезбедува единствена далечинска работа на сите вработени, во режим на повеќе корисници, обезбедувајќи внесување и извршување на доделените задачи, без пропусти на комуналните услуги, користејќи лична сметка, најавување и лозинка. Во сметководственото управување, предвидено е да се диференцираат корисничките права засновани врз работната професија на корисниците, заштитувајќи ги информациите зачувани во унифициран информациски систем. Добијте материјали за посакуваната далечинска работа, достапни земајќи ја предвид употребата на контекстуален пребарувач, намалувајќи го времето на пребарување на неколку минути. Внесувањето информации е достапно автоматски или рачно, по дискреција на работниците, користејќи различни извори и поддршка, скоро сите формати на документи на Microsoft Office Word или Excel. Управување со сметководството на далечинското работно време на вработените се врши автоматски, пресметувајќи го точниот број на часови и извршената работа, анализирајќи го напредокот, споредувајќи се со графиконите и пресметувајќи ги платите врз основа на овие читања. Сите податоци од компјутерите на вработените се испраќаат до сметководствениот систем на управување, за анализа и контрола на отчитувањата на работата извршена од далечина, снимање на активни корисници и неактивни, обележување на нив со различни бои, идентификување на видот на грешката, слаба Интернет врска или отсуството на самиот корисник. Пресметувајќи ги платите засновани врз докази, вработените не ги трошат со зголемување на квалитетот и обемот на далечински активности, што директно влијае на статусот на организацијата.

Преминувањето кон далечна работа беше пресвртна точка, но со нашата програма немаше видливи разлики, бидејќи сите операции беа извршени на ист начин и уште подобро, земајќи ги предвид постојаната контрола на сметководството, анализата и управувањето. Запознајте се со сметководството и контролата во управувањето со инсталирање на нашата бесплатна демо-верзија. Нашите специјалисти ќе ви помогнат да советувате за сите прашања, кои ќе ве запознаат со сметководството за управување за далечинска работа и ќе ви помогнат да го конфигурирате системот на сите компјутери.

Автоматизираниот софтвер може да биде соодветен за управување со активности и сметководство за далечинско работење за секоја организација.

Бројот на поврзани компјутери не е ограничен, со оглед на повеќеканалната форма на далечинска и координирана активност. Секој работник има лична најава и лозинка. Делегирањето на правата за употреба се заснова на работата на специјалисти, обезбедувајќи ја веродостојноста и квалитетот на достапните информации. Кога ќе направите резервна копија, материјалите остануваат заштитени и непроменети долго време. Кога сте најавени, податоците се внесувале во дневниците за секој работник, како и излезите, отсуствата и паузите за ручек. Планирањето на разни настани и изградбата на работните распореди се вршат автоматски. Неограничен број компјутери се достапни за консолидирање.

Вработените се во можност да ги видат планираните активности, имајќи пристап до распоредувачот на задачи, снимајќи го статусот на завршената далечинска работа. Поддршка за скоро сите формати на документи на Microsoft Office на компјутерот. Сите компјутерски операции бидат автоматски. Поставување на комунални услуги и работна површина се обезбедува на секој работник поединечно. Поднесувањето материјали е достапно рачно или автоматски. Податоците за увоз се достапни од различни извори. Добијте достапни податоци, земајќи ја предвид употребата на контекстуален пребарувач. Корисниците можат да работат од компјутери или мобилни уреди. Продавницата е достапна во неограничени количини. Изберете го посакуваниот странски јазик и модули. Интеграција со разни инструменти и апликации и контрола над сите финансиски движења, интегрирање со софтверскиот систем на УСУ, исто така, поддршка. Способност за прилагодување и развој на дизајн на лого. Во зависност од бројот на корисници, контролната табла на менаџерот ќе се промени. Одржување на унифицирана база на информации со целосни информации и документи. Преку аналитичко и статистичко известување, менаџерот е во можност да ги анализира активностите на претпријатието, да забележи раст и пад.