Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство и времетраење на работното време
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 502
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство и времетраење на работното време

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


сметководство и времетраење на работното време
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство и времетраење на работното време


Постои таков бизнис каде сметководството и времетраењето на работното време на персоналот се главниот критериум за пресметување на платите, проценка на ефикасноста, продуктивноста. Оттука, менаџерите создаваат механизам за фиксирање на почетокот и крајот на смената, пополнувајќи специјализирани формулари, но кога станува збор за телекомуникација, се јавуваат тешкотии во следењето. Постои одреден стандард за времетраењето на работните должности и работното време, што треба да се плати според договорот за вработување со зголемена стапка. Кога специјалист извршува задачи на далечина, од дома или друг предмет, невозможно е да се провери што правел цел ден и дали задачите биле извршени добро затоа што современите технологии доаѓаат до спасување. Со бесплатно сметководство, сите процеси се одвиваат во електронски формат, а некои од нив користат Интернет, што ги проширува изгледите за користење на бесплатен софтвер, користејќи го во сите области на активност. Препорачуваме да обрнете внимание на развојот што може да обезбеди интегриран пристап кон автоматизацијата, така што инвестицијата ќе се исплати побрзо, а приносот е поголем.

Специјалисти за софтвер на УСУ создадоа софтвер во различни деловни области според многу години, што дава разбирање за тековните потреби. Развиената платформа на софтверскиот систем USU станува основа за создавање проект, бидејќи овозможува прилагодување на содржината на интерфејсот, формира единствена функционалност што одговара на вашата компанија. Не добивате кутија за решение што ве принудува да ја промените вообичаената структура и ритамот на работното време, што значи дека нема да губите време прилагодувајќи се на нов инструмент. Програмата може да се пофали со краток период на обука за корисниците, дури и ако тие први наидат на такво решение. Нашите експерти ги објаснуваат основните принципи, предности и опции за само неколку часа. Алгоритмите се поставуваат веднаш по фазата на имплементација, земајќи ги предвид нијансите на активностите, потребите на претприемачите и вработените, што ќе ви овозможи да извршувате задачи без отстапување од пропишаните прописи, минимизирање на грешките. Сметководството за работното време се врши автоматски, во согласност со внатрешниот распоред или други параметри.

Можностите на бесплатната конфигурација на софтверот USU не се ограничени на следење на времетраењето на задачите, промената на вработениот. Станува врска до сите корисници, обезбедувајќи ажурирани бази на податоци, контакти, документи. Секој специјалист добива индивидуален простор што ги извршува своите работни задачи, каде што може да го прилагоди удобниот редослед на јазичињата и визуелниот дизајн. За правилно сметководство и времетраењето на работното време, канцелариски и далечински работници, како и дополнително инсталиран модул за следење се користи на компјутерите. Во исто време, раководителот или раководителот на одделот добива готови статистички податоци или извештај, кој ги одразува сите информации за активностите на персоналот, вклучително и завршените задачи, работното време поминато на ова. Сметководствениот систем го следи времетраењето на периоди на активност и неактивност, формирајќи визуелен, графички обележан во боја. Да се вклучи нашиот развој во сметководството значи да се добие сигурен асистент во сите прашања.

Способноста да ја прилагодите апликацијата за барања на клиенти ја прави најдобра опција според автоматизирање на широк спектар на процеси.

Ние им овозможуваме на нашите клиенти можност да изберат функционална содржина, која се спроведува со промена на множеството опции во интерфејсот. Лаконската структура на менито овозможува совладување на програмата за помалку време и не доживува тешкотии во секојдневното работење. Брифингот со персоналот се одвива во далечински формат и бара буквално неколку часа, а потоа започнува кратка фаза на практично запознавање.

Цената на софтверот е регулирана од избраната функционална содржина и може да се дополни по потреба.

За секој работен тек, конфигуриран е специфичен алгоритам на дејства, што ќе им овозможи да бидат завршени на време и без поплаки. Времетраењето на специјалистичката смена се снима и се прикажува во електронскиот журнал автоматски, олеснувајќи ги понатамошните активности на одделот за сметководство. Пресметката на платите, даноците, цената на услугите и стоките е побрза поради употребата на електронски формули од секаква сложеност. Програмското сметководство на активностите на далечинските работници се врши врз основа на постојана регистрација на активности, применети апликации, документи. Вие не треба постојано да ги следите мониторите на персоналот, можете едноставно да отворите слика од екранот за потребниот период, таа се создава секоја минута. Аналитиката и статистиката прикажана во готовите извештаи помагаат да се процени тековниот напредок во спроведувањето на планот и да се направат измени доколку е потребно.

Лидерите, доверувајќи ја контролата на програмата USU Software, ќе можат да посветат повеќе напори на области како што се проширување на соработката, наоѓање партнери, клиенти.

Само оние кои се регистрирани во базата на податоци можат да ја користат апликацијата, внесувајќи лозинка и најавувајќи се за идентификација секој пат кога ќе влезат. Нема начин да се исклучат хардверските проблеми, но честата резервна копија ви помага да ги вратите вашите податоци.

За да ја имплементирате апликацијата, потребни ви се едноставни, услужни компјутери, без посебни системски параметри. Да, добро слушнавте, нема потреба да инсталирате или купувате ништо, освен компјутер. Сметководството и времетраењето на работното време е неопходен и потребен процес. Користејќи ја програмата за сметководство на УСУ Софтвер, секогаш ќе бидете сигурни во вашите вработени и нивните должности за работно време.