Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство и контрола на персоналот
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 234
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство и контрола на персоналот

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


сметководство и контрола на персоналот
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте сметководство и контрола на персоналот


Контролата на сметководството на персоналот ќе се изврши ефикасно и уредно во програмата Софтверски систем УСУ развиен од водечки специјалисти. Според сметководството и контролата на персоналот, потребно е да се користи мултифункционалноста достапна во базата на податоци на софтвер УСУ, создадена автоматска генерација на документи од кој било формат и содржина. Во однос на сметководството на персоналот со контрола, во голема мера ви помага изгледите за воведување дополнителни можности во процесот на набудување во програмата за софтвер на УСУ. Постојниот персонал значително го заменува нивниот персонал по префрлањето во оддалечен формат за спроведување активности во врска со кризната состојба во земјата и светот. Сегашната состојба сериозно ги осакати сите слоеви на деловно работење, не оставајќи никакви шанси според некои видови мали и средни бизниси да преживеат. Состојбата со пандемијата стана критична во однос на економскиот пад на компаниите кои не успеаја да подготват резервен фонд можност да преживеат тешко време според сите. Компаниите што добија најмногу беа новодојденци кои штотуку го започнаа својот развој и немаа финансиски резерви под нив во случај на вонредна состојба во земјата и светот. На глобално ниво се дискутираше за политичката тема за поддршка на претприемачи, чија побарувачка падна и нивото на потреба за општество нагло се намали, не претставувајќи примарна потреба во областа на дејноста. Во врска со ова, акцентот на изнаоѓање излез падна на намалување на трошоците на минимум и компаниите да се префрлат на далечински режим на работа. За многу компании, овој пресврт на настаните беше вистински спас, бидејќи се покажа за да се поправи профитабилноста, да се намалат трошоците за изнајмување и комуналните услуги, како и да се заштедат колеги за работа, во согласност со одржувањето на побарувачката според производството на основни суровини. Транзицијата кон далечна работа се покажа како не толку лесна како што се чинеше, бидејќи многу работници, откако се префрлија на далечински режим, почнаа да не се двоумат да ги занемарат своите директни работни одговорности, што дополнително го намали нивото на организацијата. Раководителите на претпријатијата не можеа да го игнорираат овој масивен инцидент и почнаа да се обраќаат до нашата компанија за да помогнат во барањето за развој на дополнителна функционалност што ќе помогне да се стават работите во ред. Вработените во нашата компанија беа внимателни кон сите клиенти кои се приближуваа и исто така слушаа огромен број на желби, благодарение на што можеме да кажеме и развија дополнителна функционалност на програмата USU Софтверски систем за следење и следење на персоналот. Излезе да се собере одредена листа на карактеристики кои станаа главна компонента на процесот на набудување, а исто така беше неопходно да се разгледаат компаниите со нестандарден вид активност што бара посебен пристап и детален избор на функционалност. Пред да започнете со сметководство и контрола на персоналот, потребно е да ги известите вработените дека ќе бидат надгледувани со воспоставување дисциплина и ред со почитување на работниот ден. Софтверската база на УСУ, имајќи цела низа дополнителни можности, можат активно да одржуваат контрола врз почитувањето на дневната рутина со можност за извршување на потребниот број часови во однос на работата. Претприемачите можат јасно да го набудуваат екранот на секој вработен и да видат кој и што прави во текот на работниот ден во програмата за софтвер на УСУ. Сметководството и контролата на персоналот се вршат со периодично испуштање на добиените информации на посебно избрано безбедно место од страна на раководството на организацијата. Вие сте во состојба ефикасно и ефикасно да генерирате графикони во базата на податоци на софтверот USU во споредба со работата што ја вршат некои лица едни со други. Така, можно е, по дефиниција на бојата, да се пресмета кој е посовесен за нивните работни обврски и кој станал опуштен работник, посветувајќи им работно време на лични работи. Дијаграмот ја покажува фреквенцијата на зелената боја, што укажува на активната работа на вашиот персонал. Присуството на жолта боја укажува на одредена релаксација и бавно формирање на работниот тек и разни процеси на работа. Во врска со црвената боја, можеме со сигурност да кажеме дека како преглед се користеле лични видеа, разни игри и други неприфатливи програми. Единствената боја на која не треба да обрнувате внимание е виолетова нијанса, нејзиното присуство на табелата укажува на ручек. Откако секојдневно го разгледувате овој распоред, можете да разберете колку различно сите вработени се однесуваат на извршувањето на нивните директни работни задачи. Во врска со ова, ќе имате добра причина да разберете што се случува, водејќи разговори со персоналот до масовно отпуштање на лица кои незаслужено добиваат пари, намалувајќи ја економската состојба на организацијата. Така, ќе можете да воспоставите контрола и ред во организацијата користејќи ги современите можности на софтверскиот систем USU, кој ќе стане ваш партнер и асистент на долгорочна основа. Ако имате какви било прашања во врска со сметководството и контролата на персоналот, секогаш можете да контактирате со нашите водечки специјалисти за помош, кои ќе можат да го решат секое прашање покренато по телефон. Користејќи различни методи за набудување на сметководството и контролата на персоналот, можете да изградите свој тим, кој се состои од квалификувани и одговорни вработени. Сите финансиски трансфери ќе бидат под сметка и контрола на директорите на компанијата, кои ќе можат да прегледуваат извештаи и книги за готовина, фиксирајќи го салдото секој ден на почетокот на денот. Вие сте во можност да го снабдите раководството на компанијата со секаков вид проток на документи, со испраќање по е-пошта. Базата на податоци USU-Soft ги обработува добиените информации и произведува податоци што доставуваат даночни и статистички извештаи по четвртини со поставување на веб-страницата на законодавните институции. Евиденцијата на персоналот и контролата на сметководството им помагаат на многу претпријатија да преживеат тежок период во секоја смисла, за што е потребна постојана регулација и финансиска поддршка. Развивачите на програмата за софтвер на УСУ создаваат можности за сметководство и мониторинг на персоналот до кој било формат и обем на компании кои бараат помош. Единственоста на бесплатниот софтвер лежи во неговата едноставна конфигурација, што е разбирливо од аспект на функционалноста без помош на специјалисти, како и изненадувањето на базата на софтвер USU со повеќеслојните можности кои ги извршуваат најсложените процеси во работата. Постои поставка во програмата USU Software system, која може да се коригира во случај на итна потреба со додавање полиња за избор за да се овозможат и оневозможат различни опции по ваша дискреција. Многу компании, без оглед на нивото на нивната деловна активност, сакаат да воспостават база на IMS со дополнителни можности за контрола и надзор за последователен висококвалитетен и ефикасен проток на документи. Со преминот кон далечинска работа, целата основа на работата на вашиот тим варира во програмата за софтвер на УСУ, што им помага на персоналот да комуницираат едни со други. Со купувањето на сметководствениот систем на УСУ софтвер за вашата компанија, вие сте во можност да водите евиденција за персоналот и да го контролирате квалитетот на извршената работа и дневната рутина.

Во програмата, вие сте во можност да креирате своја лична база на клиенти со банкарски детали за правни лица. За должниците во форма на доверители и должници, почнувате да формирате документација за да го потврдите износот на долгот. Договорите од различни формати и намени се во можност да се формираат во бесплатен систем со продолжување на рокот на употреба, доколку е потребно. Безготовински и готовински средства се трошат под тесна контрола на раководството.

Во програмата, водите евиденција за персоналот за контрола и сметководство на спроведувањето на нивните директни описи на работните места. Постои процес на попис кој помага да се идентификуваат позиционите имиња на стоки според количината во магацинот и просториите. Користејќи го процесот на увоз, можете брзо да започнете да генерирате документација во нова база на податоци откако ќе ги пренесете остатоците. Пред да започнете со производство на документација во базата на податоци, треба да добиете личен пристап во форма на најава и лозинка за постојниот персонал. Имајќи едноставна и разбирлива конфигурација, можете сами да ја проучите функционалноста без помош на специјалисти. Корисниците се во можност да го формираат потребниот тек на работа во форма на извештаи за профитабилноста на редовните клиенти.

Пробна демо верзија на базата на податоци овозможува брзо проучување на функционалноста пред да го купите главниот бесплатен бесплатен бесплатен програм. Развиената мобилна апликација на кое било растојание помага да се води евиденција за персоналот и да се контролира усогласеноста со нивните директни должности.

Пораките од различни формати целосно ги информираат клиентите за сметководството на персоналот како контрола.

Постои автоматско бирање, со чија помош е можно, во име на компанијата, да ги извести клиентите за сметководство и контрола на персоналот.

Специјалните терминали се во можност да прифатат разни трансфери на средства лоцирани на погодно место во градот. Дизајнот на основата е развиен во таков модерен стил што помага да се привлечат голем број луѓе кои сакаат да го купат бесплатниот софтвер. За да ја зголемите брзината на пишување, помогнете во поставувањето на курсорот во пребарувачот со внесување на името на позицијата. Вие сте во можност да го прегледате мониторот на секој вработен со идентификување на неговиот став кон неговите директни работни одговорности. Споредбата на академските перформанси и нивото на перформанси помеѓу вработените ќе овозможи посебна функција во базата на податоци. Различен план на графики, дијаграми и табели може да се креира за персоналот за да се утврди нивото на обработливост.

Постои посебна функција на препознавање изглед, што ќе ви овозможи да ги препознаете иницијалите на посетителот на влезот во зградата.

Во процесот на извршување на работните активности, започнувате да ги поставувате добиените информации на диск што може да се отстрани во случај на истекување или вонредна состојба. Програмата ви помага да разберете какви било прашања во врска со сметководството и контролата на персоналот, имајќи современи можности за следење. За платен список, корисниците можат да направат посебна пресметка со пресметка на дополнителни бонуси според изјавата. Директорите добиваат пораки од клиенти со повратни информации за перформансите на персоналот и квалитетот на услугата за клиенти.