Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. сметководство на барање
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 128
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

сметководство на барање

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?сметководство на барање
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

При нарачка, потребно е да се водат евиденции за барањето на клиентот, бидејќи квалитетот на работата и времето на нивно спроведување, како и успехот на претпријатието, зависат од тоа. Не е секогаш погодно, брзо и ефикасно да примате апликации и да снимате апликации на хартија. На крајот на краиштата, ова е веќе застарена опција за сметководство, бидејќи денес сè е автоматизирано по електронски пат. Кога користите автоматски електронски програми, вие не само што ги автоматизирате производствените процеси, ги намалувате финансиските и временските трошоци, туку исто така ја проширувате вашата клиентска база, ја зголемувате профитабилноста и продуктивноста. Не го одложувајте спроведувањето на автоматска апликација, а исто така бидете внимателни при изборот, со оглед на големиот избор и разновидност, како во однос на поставките, така и по цените. Запомнете дека сметководството по барање треба да биде не само лесно, туку и разноврсно, оптимизирање на процесите на производство, како и погодно и брзо. Има голем избор на пазарот, но еден од најдобрите останува нашиот автоматизиран комунален софтвер УСУ-систем, со лесен за разбирање интерфејс и цена. Ниската политика на цени на нашата компанија не е заштеда, бидејќи нема претплата, што не може да ја обезбеди секој развивач на високо-технолошка комунална компанија. Исто така, нашиот развој е повеќекорисен, овозможувајќи им на вработените еднократен пристап од различни оддели и гранки, имаат пристап до потребните материјали, засновани на диференцирани права, за сигурна заштита на информациските податоци зачувани во единствен сметководствен систем. Исто така, вреди да се напомене дека повеќе не треба да трошите многу време во потрага по датотеките и информациите што ви се потребни, бидејќи сè автоматски се зачувува на оддалечен сервер и можете да ги најдете преку контекстуален пребарувач. Податоците редовно се ажурираат за да се избегнат забуни и грешки. Патем, во врска со грешките. Веќе не треба да се грижите за квалитетот на внесените информации, бидејќи има увоз на податоци од различни извори. Исто така, увозот го минимизира времето и напорот на вработените, што повторно е корисно за организацијата. Менаџерот може да ја зголеми ефикасноста, да ја следи работата на вработените и успехот на претпријатието, кога прима извештаи за следење на работното време и податоци за статистичко барање за нарачки и профитабилност на претпријатието, анализирајќи го барањето на клиентот и нивниот раст. Прифаќањето на плаќањата, за погодност и ефикасност, може да се изврши во готовина и во безготовински методи. Можете бесконечно да ги наведете предностите на налозите за софтвер на УСУ да бараат сметководство, но зошто да потрошите толку многу време, бидејќи можете самостојно да ја тестирате алатката и да ги запознаете поблиску модулите и можностите, и целосно бесплатно, со инсталирање на демо-верзијата. За дополнителни прашања, нашите специјалисти со задоволство ве советуваат или ја следат врската до нашата веб-страница и добиваат детални информации за посакуваните прашања.

Автоматизацијата на работата за сметководство на повици, со помош на нашиот универзален систем, станува полесна и побрза, појасна и подобра. Обработката на податоците за барањето информации е автоматизирана и работното време е оптимизирано. Електронски систем на сметководство за барање за снимање овозможува практично и трајно внесување и зачувување на податоци за информации. Материјалите можат автоматски да се зачуваат во посакуваните табели. Употребата на разни формати на документи исто така овозможува преземање на податоци од различни извори. Навремено пребарување на барање или други информации со користење на контекстуален пребарувач. Автоматското внесување на податоци го оптимизира работното време на вработените. Системот за известување овозможува навремено потсетување за важни настани. Следењето на времето овозможува да се координираат и дисциплинираат вработените, анализирајќи го квалитетот и времето на работа и пресметувајќи ги платите. СМС-пораките се користат не само за да обезбедат информации, туку и за да добиваат повратни информации, повратни информации за квалитетот на работата, кога контактираат, водат сметководствена евиденција во одделни списанија. Автоматско распределување на должностите помеѓу вработените, земајќи го предвид применото барање. Промени може да се направат во барањето, земајќи го предвид одржувањето на електронските списанија, следејќи го статусот на нивното извршување.

Во сметководствената програма, можете да зачувате информации во неограничени количини. Апликацијата обезбедува диференцијација на правата на корисникот. Персонализацијата и приватноста се дадени на секој корисник. Практични поставки за конфигурација. Употреба на удобни системи за плаќање, и во готово и во готово. Достапна е бесплатна демо верзија. Убав и лесен интерфејс, лесно прилагодлив и прилагодлив за секој корисник.

Денес, ефективното сметководство за врски со клиенти постепено станува успешно и понатамошен раст на современата стратегија на претпријатијата. Фокусот на претпријатијата за подобрување на комуникациите со клиентите се должи на многу тенденции, особено, зголемено ривалство, зголемени барања на клиентите за имотот на понудените материјали и степенот на услугата, намалување на ефективноста на традиционалните опции за маркетинг, како и изгледот на нови технологии за интеракција со клиенти и функционирање на одделите на претпријатијата. Затоа, проблемот со организирање и обезбедување ефикасна работа со клиенти е многу непосреден. Ова ги наметнува неговите барања за капацитетот на услугата, и пред сè за аспектите како што се брзината на услугата за клиенти, отсуството на грешки и достапноста на податоците за претходниот контакт на клиентот. Ваквите барања можат да се исполнат само со користење на апликација за сметководство за автоматска обработка на информации. На современиот пазар на сметководствен систем, има голем број на програми за снимање на барање на корисник, пресметување на бројот на намалувања и придобивки, но повеќето од нив се фокусирани на премногу широко предметно место и не ги земаат предвид спецификациите на одредена компанија. На некои од нив им недостасува потребната функционалност, некои имаат „непарни“ опции за кои нема смисла да се плаќа, сето ова налага индивидуален раст на системот за потребите на компанијата. Но, во специјално дизајниран производ од софтверот USU, ќе ги користите само најпотребните и најкорисните сметководствени функции за вас и вашите клиенти.