Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
 1. Развој на софтвер
 2.  ›› 
 3. Програми за автоматизација на бизнисот
 4.  ›› 
 5. Програма за транспортна логистика
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 765
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Програма за транспортна логистика

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Брза транзиција.
Што сакаш да правиш сега?Програма за транспортна логистика
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.
Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
  Нема локална мрежа

  Нема локална мрежа
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
  Работете од дома

  Работете од дома
 • Имате неколку гранки.
  Има гранки

  Има гранки
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
  Контрола од одмор

  Контрола од одмор
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
  Работете во секое време

  Работете во секое време
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
  Моќен сервер

  Моќен сервер


Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Дали е бесплатна апликација за логистика реалност или е невозможно да се добие нешто навистина вредно бесплатно? Thisе се обидеме да одговориме на ова прашање во оваа статија. Краткиот одговор е да - тој е реален. Но, се поставува прашањето, колку е ефективна ваквата програма и дали е воопшто добра? Тимот за развој на софтвер на USU Software дава недвосмислен одговор - само демо-верзиите на добрите програми можат да бидат бесплатни. Целосните верзии на ваквите програми се секогаш платен производ и софтверот USU не е исклучок од тоа.

Демо-верзијата на софтверот USU ги вклучува сите основни функционалности што може да и бидат потребни на секој бизнис. Сепак, демо-верзијата има ограничен пробен период и затоа не е погодна за долгорочна автоматизација на логистиката во транспортот. Целта на дистрибуцијата е само за информативни цели. Нашата програма може да се преземе бесплатно и да се запознаете со нејзината функционалност во текот на две цели недели од пробниот период. Демо верзијата можете да ја најдете на нашата официјална веб-страница. За да ја купите целосната верзија, контактирајте го тимот за техничка поддршка користејќи ги реквизитите што исто така може да се најдат на веб-страницата. Сите детални информации за можностите на апликацијата се наоѓаат и таму.

Не е разумно да се користат бесплатни програми за транспортна логистика. Вакви програми не можат да обезбедат целосна имплементација на автоматизација за сите задачи што стојат пред претпријатието на кое му треба најпрецизно управување со потребите на сите транспортни и логистички компании. На пример, ако купите апликација од развивачи на софтверот USU, добивате одлична можност да ја следите работата на компанијата како целина и за секој вработен поединечно. Програмата е опремена со функционалност за следење на работното време на вработените. Секоја задача што ја извршува работникот се бележи. Како и времето поминато на тоа и квалитетот на дадената работа.

Ако ви треба програма за транспортна логистика, неразумно е само да се обидете да ја преземете бесплатно, но вашиот бизнис сè уште нема огромни буџети, можеме да ви го понудиме нашето решение за автоматизација на транспортната логистика, за ниска цена, но сепак со огромна разновидност на корисни функции. На пример, со помош на софтверот USU, ќе можете да ги следите сите испораки во реално време. Но, функционалноста на програмата за управување со транспорт логистички не застанува тука.

Базата на податоци за комунални услуги содржи сеопфатни информации во врска со логистиката за транспорт. Beе можете брзо да пристапите до информациите што се зачувани во базата на податоци на програмата. На пример, информации за примателот и испраќачот на парцелата, карактеристиките на производот, неговата големина, тежина и така натаму. Покрај тоа, можете да ја побарате вредноста на товарот, локацијата на испораката на картата и датумот на испраќање.

Програмата за управување со транспортната логистика, која може да се преземе бесплатно како демо-верзија, има голем број предности во однос на целосно бесплатните апликации. Програмата што ја преземате бесплатно нема да може да обезбеди такво покритие во однос на функциите за кои е способен софтверот USU. Понатаму, во однос на односот на различните параметри, како што се квалитетот на цената, дури и кај не-бесплатните апликации, нашата алатка сè уште се истакнува. Новата генерација на сметководствена програма за транспортна логистика од софтверскиот тим на УСУ совршено ќе се вклопи во структурата на компаниите за превоз на товар и сите други логистички агенции.

Апликациите за бесплатна транспортна логистика нема да можат да следат мултимодални пратки со доволна ефикасност. А, софтверот USU совршено ќе се справи со задачата за следење на транспортната рута на товарот, видовите на испорака и е во состојба да ги сортира според користен транспорт. Кога станува збор за нашата програма, не е важно каков вид на транспорт компанијата користи при пренесување стока. Без разлика дали станува збор за воздушен транспорт, железнички, камиони, бродови или мултимодален превоз - нашата програма ќе биде ефикасна и брза во извршувањето на сите свои задачи. Другите карактеристики на програмата што ќе помогнат во логистиката за транспорт на кое било претпријатие вклучуваат такви предности, како што е можноста за категоризирање на транспортот и испораките по тип, во зависност од големината на товарот и количината на стока при транспортот.

Доколку организацијата нема многу странски гранки, а обемот на пренесена стока не е преголем, потребно е да се купи верзија за мала компанија, додека постои опција и за логистички претпријатија кои имаат филијали во различни земји. Алатна програма за транспортна логистика што можете да ја преземете бесплатно само во форма на демо-верзија ќе работи за ограничено време.

Бесплатните логистички програми нудат само ограничено време на употреба. Купување лиценцирана верзија на апликацијата за многу цена, добивате совршено оптимизирана програма за управување со канцелариската работа во областа на превоз на стоки и патници. Софтверот USU е толку разноврсен што е погоден за автоматизација на која било логистичка компанија.

Кога првпат ја стартувате алатката, ќе треба да ја регистрирате и овластите во системот. По најавувањето на корисникот, му се нуди избор на бројни претходно поставени дизајни, што ќе им помогне да го персонализираат своето работно место. Откако избра теми за дизајн и персонализација, операторот продолжува со избор на функционалност и поставки на интерфејсот. Сите промени се зачувуваат во лична сметка и за време на последователните овластувања нема потреба да конфигурирате сè повторно подоцна. За секој поединечен корисник, се создава своја лична сметка, со нејзините лични поставки.

Бесплатните програми не се прилагодени на огромна количина на работа, па затоа е подобро и попрофитабилно веднаш да купите платена, ефикасно работна програма што ќе ви помогне да ги завршите сите задачи што ви се доделени. Во софтверот USU, сите функции се распоредени по редослед, информациите се зачувуваат во соодветните папки, во кои е лесно да се најде блокот на информации од интерес. Бесплатните програми за логистика нема да можат да ви помогнат да извршите масовно испраќање на избраната целна публика, но нашата програма лесно може да се справи со оваа задача. Доволно е само да направите насочен избор на контакти и да снимите порака. Апликацијата ќе изврши понатамошни активности на автоматски начин, со што ќе се намалат многу трошоци.

Имплементацијата и употребата на нашата програма ви овозможуваат драматично да го намалите бројот на вработени што се потребни за вашето претпријатие. Може да преземете и да започнете да ја користите програмата за логистика за транспорт веднаш, без да ја одложите оптимизацијата на канцелариската работа. Плаќајќи многу мала сума пари за купување на софтверот USU, заштедувате огромни суми пари за одржување на премногу надуен персонал на работници.

Нашата програма за транспортна логистика, која можете бесплатно да ја преземете на веб-страницата на USU Software во форма на демо-верзија, има шема на модуларен уред, што им олеснува на операторите да работат со неа. Програмата можете да ја преземете и користите брзо и без никакви компликации. За да купите лиценцирана верзија на апликацијата, контактирајте со специјалистите на нашата компанија. Сите контакти се наведени на официјалната веб-страница на нашата компанија.