Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 475
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Контрола на пултот за помош

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Контрола на пултот за помош
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте контролен пулт за помош


Во последниве години, вообичаено е да се автоматизира контролата на Help Desk за правилно следење на тековните работни процеси и барања, регулирање на ресурсите, формирање на кадровска структура и автоматско подготвување извештаи и регулаторни документи. Автоматската контрола овозможува истовремено следење на сите операции на Help Desk, навремено надополнување на материјалните ресурси, барање бесплатни специјалисти или купување на некои делови и резервни делови, воспоставување ветувачки и заемно корисни односи со клиентите.

Долго време, софтверскиот систем USU (usu.kz) развива софтверски решенија во форматот Help Desk кои ви овозможуваат ефикасно да ги контролирате барањата на корисниците и компаниите, услугата и техничката поддршка во различни области на ИТ-сферата . Не е тајна позицијата на контрола во голема мера е одредена од човечкиот фактор. Програмата ја ослободува организацијата од оваа зависност, ги намалува секојдневните трошоци и ги намалува ризиците. Ниту една операција не поминува незабележана. Стандардно, инсталиран е специјален модул за предупредување за информации. Регистрите на Help Desk содржат детални резимеа на барања и клиенти, регулативи и аналитички примероци. Контролата врз активностите на структурата подразбира активно следење на тековните операции кога можете брзо да одговорите на најмалите проблеми. Директната контрола се врши во реално време. Ако некои нарачки може да бараат дополнителни ресурси (делови, резервни делови, специјалисти), програмата брзо ве известува за тоа. Корисниците треба правилно да ја стават сложувалката, да нарачаат операција и да го изберат вистинското време.

Преку платформата Help Desk, доста е лесно да се разменуваат информации, графички и текстуални, датотеки, извештаи за управување, статистички и аналитички пресметки. Секој аспект од управувањето со организацијата е под контрола. Help Desk ги следи и прашањата за комуникација со клиентите, што автоматски го подобрува квалитетот на контролата. Можете да го користите модулот за СМС пораки, ефикасно да ги промовирате услугите на компанијата, да испраќате информации за рекламирање, да стапите во дијалог со клиентите.

Не заборавајте за одговорноста на Help Desk. Тој се фокусира на карактеристиките на инфраструктурата, личните преференци, стандардите за техничка поддршка, долгорочните цели и задачи што компанијата си ги поставува овде и сега, како и на краток рок. Автоматската контрола ќе биде најдоброто решение. Никогаш порано контролата не била толку сигурна и удобна, земајќи ги предвид сите суптилности и нијанси на работната средина. Ви предлагаме прво да ја совладате демо верзијата на производот, да вежбате и да одлучите за функционалната опрема.

Програмата Help Desk ги следи тековните процеси на сервисирање и техничка поддршка, врши автоматска контрола врз извршувањето на нарачката, и квалитетот на работата и неговото време. Електронскиот асистент не е навикнат да губи време, вклучително и за регистрација на нова жалба, формирање на регулаторна документација и известување. Преку распоредувачот, многу е полесно да се контролираат сите фази од извршувањето на следното барање, слободно да се префрлате помеѓу задачите. Ако извршувањето на одредена нарачка може да бара дополнителни ресурси, тогаш софтверот известува за ова.

Конфигурацијата на Help Desk им се допаѓа на сите корисници без речиси никакви исклучоци. Тој е брз, ефикасен и има пријателски и интуитивен интерфејс. Секоја фаза на производство е предмет на контрола, што пак овозможува да се реагира на проблеми со брзината на молња, внимателно да се изберат изведувачи и да се следи позицијата на материјалниот фонд. Не е забрането да се одржува контакт со клиентите преку вградениот модул за пораки. Корисниците можат брзо да разменуваат информации, графички и текстуални датотеки, извештаи за управување. Системот Help Desk ги следи и оценува перформансите на персоналот, го прилагодува целокупниот обем на работа и се обидува да одржи оптимално ниво на вработување. Со помош на автоматска контрола, можете да ги следите и тековните задачи и работните процеси, и долгорочните цели, стратегијата за развој на организациите, механизмите за промовирање и рекламирање услуги. Модулот за известување е стандардно инсталиран. Не постои полесен начин постојано да го држите прстот на пулсот на настаните. Треба да размислите за способноста да се интегрирате со напредни сместувања и услуги. Софтверот е идеален за сервисни центри, услуги за техничка поддршка, ИТ компании, без разлика на големината и специјализацијата. Не сите алатки најдоа место во основната конфигурација на производот. Некои од нив се претставени одделно. Погледнете ја листата на платени додатоци. Треба да започнете што е можно поскоро да се запознаете со проектот и да ги одредите придобивките. Демо верзијата е достапна бесплатно. Кога ќе се променат условите за работа на организацијата, системот на деловни процеси усвоен во него може да стане неефикасен, што бара одредена целна промена во овој систем или оптимизација на деловните процеси. Оптимизацијата е фундаментално преиспитување на деловните процеси на компанијата за да се постигнат фундаментални подобрувања во главните релевантни индикатори на нивните активности: цена, квалитет, услуги и темпо. Дејства кои ја придружуваат оптимизацијата и водат до зголемување на ефикасноста на претпријатието: неколку работни процедури се комбинираат во една. Процесот е компресиран хоризонтално. Доколку не е возможно да се доведат сите чекори на процесот на една работа, тогаш се создава тим кој е одговорен за овој процес, што неминовно води до одредени одложувања и грешки кои се јавуваат при пренесувањето на работата помеѓу членовите на тимот. Сето ова може да доведе до одредени последици, но не и нашиот тим на USU Software, каде што ќе најдете програма погодна за вашите најстроги барања.