Цена: месечно
Купете ја програмата

Сите прашања можете да ги испратите на: info@usu.kz
Рејтинг: 4.9. Број на организации: 841
rating
Земји: Сите
Операционен систем: Windows, Android, macOS
Група на програми: USU software
Цел: Бизнис автоматизација

Управување со салон за убавина

 • Авторското право ги штити уникатните методи на деловна автоматизација што се користат во нашите програми.
  Авторски права

  Авторски права
 • Ние сме потврден издавач на софтвер. Ова се прикажува во оперативниот систем кога ги извршуваме нашите програми и демо-верзии.
  Потврден издавач

  Потврден издавач
 • Ние работиме со организации ширум светот од мали бизниси до големи. Нашата компанија е вклучена во меѓународниот регистар на компании и има електронски знак за доверба.
  Знак на доверба

  Знак на доверба


Управување со салон за убавина
Ова видео може да се прегледа со титлови на вашиот јазик.

Преземете демо верзија

Кога ја стартувате програмата, можете да го изберете јазикот.
Choose language

Програма од премиум класа по прифатлива цена

1. Споредете ги конфигурациите

Споредете ги конфигурациите на програмата arrow

2. Изберете валута

JavaScript е исклучено

3. Пресметајте ја цената на програмата

4. Доколку е потребно, нарачајте изнајмување виртуелен сервер

За да можат сите ваши вработени да работат во иста база на податоци, потребна ви е локална мрежа помеѓу компјутерите (жична или Wi-Fi). Но, можете исто така да нарачате инсталација на програмата во облакот ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.
Пресметајте ги трошоците за виртуелен сервер arrow

Плаќате само еднаш за самата програма. И за облакот плаќањето се врши секој месец.

5. Потпише договор

Испратете ги деталите за организацијата или само вашиот пасош за да склучите договор. Договорот е вашата гаранција дека ќе го добиете она што ви треба. Договор

Потпишаниот договор ќе треба да ни биде испратен како скенирана копија или како фотографија. Оригиналниот договор го испраќаме само на оние на кои им е потребна хартиена верзија.

6. Плаќајте со картичка или друг начин

Вашата картичка може да биде во валута што ја нема на списокот. Тоа не е проблем. Можете да ги пресметате трошоците за програмата во американски долари и да платите во вашата домашна валута по тековната стапка. За плаќање со картичка, користете ја веб-страницата или мобилната апликација на вашата банка.

Можни начини на плаќање

 • банкарски трансфер
  Bank

  банкарски трансфер
 • Плаќање со картичка
  Card

  Плаќање со картичка
 • Плаќајте преку PayPal
  PayPal

  Плаќајте преку PayPal
 • Меѓународен трансфер Western Union или кој било друг
  Western Union

  Western Union
 • Автоматизацијата од нашата организација е целосна инвестиција за вашиот бизнис!
 • Овие цени важат само за првото купување
 • Ние користиме само напредни странски технологии, а нашите цени се достапни за секого

Споредете ги конфигурациите на програмата

Популарен избор
Економичен Стандарден Професионален
Главни функции на избраната програма Погледнете го видеото arrow down
Сите видеа може да се гледаат со преводи на вашиот јазик
exists exists exists
Режим на работа со повеќе корисници кога купувате повеќе од една лиценца Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка за различни јазици Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Поддршка на хардвер: скенери за баркод, печатачи за сметки, печатачи за етикети Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Користење на современи методи за испраќање пошта: е-пошта, СМС, Viber, гласовно автоматско бирање Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за конфигурирање на автоматско пополнување на документи во формат Microsoft Word Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Можност за прилагодување на известувањата за тост Погледнете го видеото arrow down exists exists exists
Избор на дизајн на програма Погледнете го видеото arrow down exists exists
Можност за прилагодување на увозот на податоци во табели Погледнете го видеото arrow down exists exists
Копирање на тековниот ред Погледнете го видеото arrow down exists exists
Филтрирање податоци во табела Погледнете го видеото arrow down exists exists
Поддршка за режим на групирање на редови Погледнете го видеото arrow down exists exists
Доделување слики за повеќе визуелна презентација на информации Погледнете го видеото arrow down exists exists
Зголемена реалност за уште поголема видливост Погледнете го видеото arrow down exists exists
Привремено криење на одредени колони од секој корисник за себе Погледнете го видеото arrow down exists exists
Трајно крие одредени колони или табели за сите корисници на одредена улога Погледнете го видеото arrow down exists
Поставување права за улоги за да може да додаваат, уредуваат и бришат информации Погледнете го видеото arrow down exists
Избор на полиња за пребарување Погледнете го видеото arrow down exists
Конфигурирање за различни улоги на достапноста на извештаи и дејства Погледнете го видеото arrow down exists
Извезете податоци од табели или извештаи во различни формати Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за користење на терминалот за собирање податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Можност за приспособување на професионална резервна копија на вашата база на податоци Погледнете го видеото arrow down exists
Ревизија на корисничките дејства Погледнете го видеото arrow down exists

Назад на цените arrow

Изнајмување на виртуелен сервер. Цена

Кога ви треба облак сервер?

Изнајмувањето на виртуелен сервер е достапно и за купувачите на Универзалниот сметководствен систем како дополнителна опција и како посебна услуга. Цената не се менува. Можете да нарачате изнајмување облак сервер ако:

 • Имате повеќе од еден корисник, но нема локална мрежа помеѓу компјутерите.
 • Од некои вработени се бара да работат од дома.
 • Имате неколку гранки.
 • Сакате да го контролирате вашиот бизнис дури и додека сте на одмор.
 • Неопходно е да се работи во програмата во секое време од денот.
 • Сакате моќен сервер без големи трошоци.

Ако сте хардверски такт

Ако сте хардверски такт, тогаш можете да ги изберете потребните спецификации за хардверот. Веднаш ќе ви биде пресметана цената за изнајмување виртуелен сервер од наведената конфигурација.

Ако не знаете ништо за хардверот

Ако не сте технички такт, тогаш веднаш подолу:

 • Во став број 1, наведете го бројот на луѓе кои ќе работат во вашиот облак сервер.
 • Следно одлучете што ви е поважно:
  • Ако е поважно да го изнајмите најевтиниот облак сервер, тогаш не менувајте ништо друго. Скролувајте надолу оваа страница, таму ќе ги видите пресметаните трошоци за изнајмување сервер во облакот.
  • Ако цената е многу прифатлива за вашата организација, тогаш можете да ги подобрите перформансите. Во чекор # 4, сменете ги перформансите на серверот на високи.

Хардверска конфигурација

JavaScript е оневозможен, пресметката не е можна, контактирајте со програмерите за ценовник

Нарачајте управување со салон за убавина


Управувањето со салони за убавина е еден од најобичните процеси во човековата активност. Како и во многу компании, тоа има свои особености кои влијаат на организацијата, управувањето, работниот тек и обуката на вработените. Програмите за управување со небезбедни салони за убавина (главно програми за управување со студио, кои некои се обидуваат да ги преземат бесплатно од Интернет) честопати предизвикуваат неуспеси, а недостатокот на квалитетна техничка поддршка доведува до губење на собраните и внесените податоци. Во иднина, ова предизвикува недостаток на време за вработените да извршат контрола на квалитетот на салонот, како и управување, материјал и сметководство, управување со персонал и обука во салон за убавина, итн. Најдоброто решение и алатка за оптимизирање на активноста на вашата компанија во овој случај ќе биде автоматизација на управувањето со салонот за убавина. Ако вашата компанија е заинтересирана да организира систем за управување со висок квалитет (особено системот за управување со персонал и контрола над нивната обука), невозможно е да се преземе бесплатно на Интернет. Најдобриот софтверски производ што е во состојба да се справи со оваа задача е програмата УСУ-Мек за управување со салони за убавина, која ви помага да спроведувате автоматизација на материјалот, сметководството, персоналот и сметководството за управување во салонот за убавина, и покрај тоа, контрола на квалитетот на салонот за убавина, користејќи ги информациите добиени за време на инсталацијата на нашата програма. Програмата за управување со салони за убавина USU-Soft може да биде прилагодена и успешно користена од различни компании во индустријата за убавина: салон за убавина, студио за убавина, салон за нокти, спа центар и солариум, салон за масажа, итн. USU-Soft како програмата за управување со салони за убавина покажа дека е одлична во Казахстан и другите земји од ЗНД. Големата разлика помеѓу програмата за управување со USU-Soft и слични софтверски производи е нејзината едноставност и лесна употреба. Функцијата ви овозможува да ги анализирате сите информации поврзани со активноста на вашиот салон е многу погодно.

Програмата USU-Soft како салон за убавина е подеднакво погодна и за директорот, администраторот, мајсторот за салони за убавина и новиот вработен кој поминува обука. Автоматизацијата на системот за управување овозможува анализа на состојбата на пазарот, проценка на изгледите за развој на компанијата. Создадени се секакви извештаи за да му помогнат на менаџерот да го стори тоа. Софтверот за управување со салони за убавина ќе стане неопходен асистент на менаџерот за салони за убавина при контролирање на салонот за убавина, бидејќи обезбедува визуелни информации за донесување на балансирани одлуки за управување (на пример, замена на ентериерот, воведување нов опсег на услуги, обука на персонал и сл.) во најкус можен рок. Со други зборови, системот за автоматизација и управување со салон за убавина помага да се забрза обработката, како и влезот и излезот на информации. Програмата за управување исто така помага во анализа на активноста на салонот за убавина, со што се ослободува времето на вашите вработени за решавање на други проблеми (за обука за совладување на нов вид активност за понатамошно применување на овие вештини и како резултат, зголемување на конкурентноста на твојата компанија). Ако имате продавница во вашиот салон за убавина, ќе најдете многу одлики што се корисни во вашата работа. Модулот за управување што најчесто ќе го користите е „Продажба“. Кога ќе влезете во овој модул, гледате прозорец за пребарување податоци. Кога има многу записи, можете да ги рафинирате критериумите за пребарување за да ја оптимизирате вашата работа. Полето „Продај датум од“ ќе ги прикаже сите продажби почнувајќи од одреден датум. За да го направите тоа, кликнете на стрелката на десниот агол на празното поле. Во прозорецот што се појавува, можете да изберете година, месец, датум или да го поставите тековниот датум одеднаш користејќи ја функцијата 'Денес'. Полето „Датум на продажба до“ ви овозможува да ги прикажете сите продажби на одреден датум. Полето 'Клиент' обезбедува пребарување за одредено лице. Со цел да изберете одреден клиент, треба да кликнете на симболот со три точки во десниот агол на полето. После тоа, системот за управување автоматски ја отвора листата на база на податоци на клиенти. Откако ќе го изберете потребниот клиент, кликнете на копчето 'Избери'. После тоа, апликацијата за управување автоматски се враќа во претходниот прозорец за пребарување. Вработениот што ја извршил продажбата е означен во полето „Продај“. Овој вработен може да биде избран од списокот на персонал во базата на податоци. Полето „Регистрирано“ се користи за пребарување од страна на вработените кои регистрирале продажба во софтверот.

Која е најважната работа во која било деловна активност што обезбедува услуги? Многумина ќе речат дека самоуверен пристап кон управувањето, успех во конкуренцијата на пазарот, можност за привлекување клиенти. Несомнено, игра важна улога. Но, сепак, најважно е клиентите и добрите специјалисти. Овие се две компоненти, без кои е невозможно успешно постоење на салон за убавина. Потребно е да се привлечат што повеќе клиенти, користејќи различни методи на рекламирање, бонус системи, попусти и промоции. Нашата програма за управување со салони за убавина ќе ви помогне во ова, бидејќи има импресивна функционалност. Системот за управување создава голем број извештаи. Seeе видите што работи рекламирањето и привлекува клиенти, а што не, за да не трошите пари залудно и да ги насочите кон она што му треба на вашиот бизнис. Или има извештај што ги прикажува главните причини зошто клиентите го напуштаат вашиот салон за убавина. Willе разберете зошто се случува ова, и во иднина правите се што е можно за да го спречите тоа. Важно е не само да се привлечат клиенти, туку и да се задржат старите клиенти. Доколку се претворат во ВИП посетители, тие стануваат сигурен извор на средства и носат најстабилен профит. Важно е да ги охрабрувате ваквите клиенти да продолжат да бидат ваши редовни гости.